Педагогічні діалоги членів Асоціації гуманної педагогіки

3 грудня в Новокаховській ЗОШ №1 (директор Зуйко О.М.) відбулося засідання Асоціації навчальних закладів особистісно орієнтованого навчання за принципами гуманної педагогіки Новокаховської міської ради.

На захід завітали педагоги дошкільних навчальних закладів дитячого садка №1 (завідувач Нораєва О.В.), ясел-садка №7 (завідувач Чепа Т.Є.), ЗОШ №7 (директор Грішагіна Л.В.), Будинку дитячої творчості (директор Лісовська І.Є.), викладачі Бериславського педагогічного коледжу імені В.Ф. Беньковського (директор Климович М.В.), завідувач методичного кабінету Новокаховської міської ради Гмизіна Н.А., координатор міської творчої групи «Гуманна педагогіка» Плясецька С.О.

Відкрила педагогічний діалог директор ЗОШ №1 Зуйко Олена Миколаївна, яка запропонувала колегам поділитися враженнями від участі 21-22 листопада 2015 року в Х Всеукраїнських читаннях з гуманної педагогіки в Київському національному університеті ім. М. Драгоманова, що проходили під девізом «Виховуватися в моральному кліматі пам'яті».

Олена Миколаївна розповіла про зерна педагогіки Ш.Амонашвілі. Діалог продовжила заступник директора з НВР ЗОШ №7 Тарабанова Яна Василівна й поділилася враженнями від участі в творчій майстерні «Пам'ять, що здатна надихати», а завідувач ДНЗ яслами-садком №7 Чепа Тетяна Євгенівна познайомила з досвідом Паата Амонашвілі з дошкільного виховання та раннього розвитку дітей. Зернами майстер-класів поділилися вихователь ДНЗ №7 Бондаренко Анастасія Олександрівна, вчителі початкових класів ЗОШ №1 Курінкова Олена Миколаївна та ЗОШ №7 Кучма Любов Дмитрівна й Брусенська Олена Вікторівна. Виступи не залишили байдужими жодного з присутніх, змусили замислитись над питаннями:

Яке потрібно мати серце людині?

Як шукати сенс життя?

Як полюбити дитину?

Як стимулювати дітей?

Як виховувати почуття патріотизму?

Як організувати співпрацю з батьками?

та усвідомити тези:

Вчителю треба вести дитину до науки, а не нести науку дітям.

Якщо вчитель не любить дітей, то він повинен піти зі школи.

Потрібен союз учительських сердець.

Учитель – творець людини майбутнього.

І один учитель у полі воїн.

Гуманна педагогіка в теоретичних дослідженнях учених і у творчій практиці вчителів розкривається, розширюється і поглиблюється. Тож необхідно осягнути і повернути сокровенний зміст поняттям «гуманізм», «пам'ять», «виховання», внаслідок чого перед вчителем і вихователем відкриються прекрасні горизонти гуманної педагогічної свідомості.

"Нова Каховка онлайн"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів