Андрій Путілов: ситуація з енергопостачання області складна

«З перших днів продовольчої, а потім і енергетичної блокади окупованого Криму я підтримував активістів акції», – зазначив голова облдержадміністрації Андрій Путілов, вчора, 30 листопада, під час прес-конференціїщодо підсумків чергового оперативного штабу, стосовно ситуації в енергетичній галузі, яка склалася на території області у зв'язку з енергетичною блокадою АР Крим.

«Однак як голова Херсонщини, я повинен враховувати ризики для жителів області і всієї України, не допустити техногенної, соціальної та екологічної катастрофи, що може бути викликана ситуацією з припиненням енергопостачання з Кримом».

Як додав очільник області, ситуація, яка наразі склалася - складна, так як Херсонщина має з Кримом єдину енергетичну систему. На даний час на тимчасовій резервній енергосистемі працює Каланчацький та Чаплинський райони.

«На даний момент ці два райони підключені на тимчасову резервну схему. Однак треба розуміти, що схема ця ненадійна, устаткування старе і може фізично не витримати. Зростання навантаження може призвести до виведення обладнання з ладу»,- наголосив голова області.

У результаті такого розвитку подій, без світла та газу можуть залишитися 30 тис жителів області. Відсутність електроенергії та підживлення газорозподільних станцій може призвести до того, що споживачі Каланчацького та Чаплинського районів залишаться без газу, соціальна сфера - без опалення. Також без електроенергії не працюватимуть насоси підкачки водопостачання, а також насоси дренажних систем, які перешкоджають підтоплення та підвищенню рівня ґрунтових вод. Зниження температури повітря і ризик обмерзання проводів можуть призвести до техногенної катастрофи.

За словами присутнього на прес-конференції в.о. керівника Херсонських магістральних електромереж ДП «Укренерго» Ігоря Боська, потрібно в найкоротші терміни підключити до енергопостачання відновлену ЛЕП, яка йде на завод «Титан». Це виведе з під загрози ситуацію в Херсонській області та всій території України, але при цьому не покриє потреби в електроенергії окупованій території, так як інші три ЛЕП знаходяться не в робочому стані.

З приводу цього очільник області звернувся до учасників переговорного процесу, не допустити ускладнення ситуації на території Херсонщини і дати дозвіл бригадам ремонтників «Укренерго» підключити до електромережі ПЛ 220 кВ Каховська-Титан.

Херсонська ОДА

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів