Для херсонців адмінпослуги - онлайн

Для херсонців адмінпослуги - онлайн
Для того, щоб це стало реальністю, голова обласної державної адміністрації Андрій Путілов зустрівся з одним із засновників порталу адміністративних послуг для громадян України «iGov» Дмитром Дубілетом

Дмитро Дубілет озвучив принципи роботи порталу «iGov» та розповів про досвід запровадження системи в пілотних областях України, в тому числі й в Херсонській: «Можливість громадян отримувати адміністративні послуги через інтернет-портал забезпечує уникнення корупційної складової у процесі спілкування між громадянином і чиновником, підвищує ефективність державного апарату та, звичайно, це більш зручно для мешканців області», - відзначив Дмитро Дубілет.

Під час зустрічі мова йшла про те, отримання яких послуг в електронному режимі слід запустити в першу чергу. Андрій Путілов зауважив: «Зараз для мешканців Херсонщини важливе питання - отримання житлових субсидій. Тож починати будемо саме з вирішення питань соціального захисту громадян».

Дмитро Дубілет також поінформував про те, що мешканці Херсонщини вже можуть отримати декілька адміністративних послуг у режимі онлайн. До кінця поточного року розробники порталу «iGov» планують запустити в роботу близько 170 видів послуг, а вже у 2016 році забезпечити громадянам всіх областей України вільним наданням абсолютно усіх адміністративних послуг.

За матеріалами Херсонської ОДА

P.S. iGov.org.ua – це волонтерський проект, метою якого є переведення всіх державних послуг в Україні в електронну форму. На порталі iGov вже реалізовано більше 100 державних послуг, а до кінця року їх буде більше 300 (отримання всіляких довідок, виписок, дозволів, ліцензій, субсидій, паспортів та багато іншого). Проект підтримують Адміністрація Президента, Кабінет Міністрів та профільні відомства. Всі послуги виконуються в рамках законодавства.

Всі e-послуги на iGov можна умовно поділити на видачу довідок/виписок місцевої влади, перенаправлення на реєстри центральних органів влади (наприклад, Госгеокадастр) і свого роду предподачу документів (за принципом подачі документів на візу). Якщо в першому випадку не потрібно навіть ходити за довідкою, то в останньому слід вислати скани всіх необхідних документів, заповнити анкету і прийти в держорган для подачі оригіналів. У даному випадку істотно скорочується час на обробку даних і кількість візитів громадян до чиновників.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів