Експерти про день голосування у Херсоні

Представники Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області, а також представники ХОО Комітету виборців України, поділились результатами своїх спостережень на виборах у Херсоні.

Нагадаємо, що вчора жителі Херсона обирали очільника міста, експерти ГМ ОПОРА та КВУ разом підкреслили, що виборчий процес пройшов спокійно, без значних порушень.

«За результатами спостереження можна констатувати, що органами влади, виборчими комісіями в цілому було забезпечено достатньо сприятливі організаційні умови для проведення дня повторного голосування. У порівнянні із 25 жовтня, протягом дня повторного голосування спостерігачі ОПОРИ зафіксували загальне зменшення кількості порушень в діяльності виборчих комісій та інших суб'єктів виборчого процесу. Незважаючи на наявність окремих інцидентів з ознаками порушення законодавства, за оцінкою ОПОРИ, порушення, які були зафіксовані на виборчих дільницях, не могли вплинути на остаточне визначення переможця на повторному голосуванні з виборів міських голів. Комісії працювали у спокійному режимі, процес підрахунку голосів пройшов без суттєвих складнощів», - зазначає координатор довготермінового спостереження ГМ ОПОРА в Херсонській області Максим Єлігулашвілі.

В свою чергу в обласному КВУ підтверджують – день голосування відбувся у демократичній обстановці, організовано та з дотриманням виборчих стандартів. Більшість проблемних моментів чи порушень, які виявляли спостерігачі КВУ, відразу усувалися.

«Ми не виявили жодних натяків на підготовку фальшування з боку обох кандидатів. Не було випадків каруселей, фальшувань типу «косинка», спроб контролювати волевиявлення виборців. Підрахунок голосів та встановлення підсумків голосування відбулося із дотриманням виборчих процедур, відкрито та без штучних затримок. Таким чином, ми можемо зробити висновок, що голосування за новообраного міського голову відбулося із дотриманням виборчих стандартів, у вільній атмосфері», - зауважив голова Херсонської обласної організації КВУ Дементій Бєлий.

Тетяна БОЙКО

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів