«Голос України» втрутився вчасно

«Голос України» втрутився вчасно
Тільки після кількох виступів парламентської газети біженці та хворі діти в Херсоні змогли отримати «гуманітарку» від небайдужих шотландців.

Завдяки «Голосу України» цілий ряд соціальних закладів Херсона отримав таку потрібну їм гуманітарну допомогу з далекого зарубіжжя.

Близько двадцяти тонн її привіз сюди громадянин Шотландії Колін Міллер - йому також боліли долі хворих малюків та родин біженців від жахів війни та російської окупації.

Цілий ваговоз потрібних речей та інвентарю він мав передати херсонському благодійному фонду «Гаврош».

Але після перетину кордону майно довго не могло дійти до адресата, оскільки «розмитнювати» його відмовилися – БФ «Гаврош» не входив до переліку доброчинних організацій, внесених до реєстру як отримувач іноземної допомоги. Вантажівка із крамом зо два місяці не могла зрушити з автостоянки, аж доки доведені до відчаю доброчинці не звернулися до газети.

Після двох публікацій у «Голосі України», що їх передрукували і місцеві видання, співробітники Херсонської митниці допомогли БФ «Гаврош» оформити всі необхідні документи, а рятувальники Головного управління ДС НС Херсонщини навіть надали приміщення для тимчасового зберігання подарунків від шотландської громади. Втім, там вони займали місце недовго – розійшлися по конкретних адресатах.

"Понад сто родин біженців, котрі оселилися в гуртожитках обласного центру, завдяки містеру Коліну Міллеру отримали ковдри, постільну білизну, й подушки, дитячий одяг та ще багато хатнього начиння на заміну втраченого у рідних оселях, які опинилися в зоні бойових дій. А відділення реанімації, неврології, недоношених малюків обласної дитячої лікарні отримали 25 функціональних ліжок, що є «дивом техніки» - з пультами для регулювання кута нахилу, підйомом спинки та навіть із підігрівом дна.

Ще два ліжка, швацька машинка та набори пряжі для в'язання, тепер «переселилися» до міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей у приміському селі Степанівці. На отримання кожного такого подарунку складали акт і фотографували передачу, аби в жертвувачів не виникало й тіні сумніву, що їхні подарунки могли піти не в ті руки", - зазначила директор благодійного фонду «Гаврош» Олена Ткаченко-Степура.

Переважна більшість «гуманітарки», зібраної чуйними мешканцями далекої Шотландії, відносилася до категорії життєво необхідних. Тому розлетілася, наче гарячі пиріжки. Але дещо заледве не завело волонтерів з «Гавроша» у глухий кут. Сортуючи подаровані меблі, білизну, медичне обладнання здивовані активісти «відкопали» у машині акустичну установку, барабани, електрогітари.

І ще загалом біля двох десятків музичних інструментів гарної якості, яких вистачило б для «озброєння» цілого оркестру. Та хворим дітям чи біженцям вони ні до чого - їм зараз просто не до вокальних вправ. А постачати цим недешевим добром нічний клуб або стриптиз-бар було б наругою над почуттями іноземних дарувальників.

Однак розвідка «гаврошівців» вчасно доповіла, що в обласній школі-інтернаті імені Тараса Шевченка є своя кімната для музичних занять, а от сучасного музичного інструменту там якраз не вистачає. Тепер завдяки спільній роботі небайдужих українців і шотландців, а також допомозі парламентського видання, у навчальному комплексі буде власний естрадний оркестр. І може, хтось із волонтерів ще й зголоситься стати його керівником.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ

Фото надане БФ «Гаврош». На знімку: працівники херсонського Центру соціально-психологічної реабілітації дітей оглядають набори пряжі від шотландських доброчинців.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів