У аграріїв степового півдня України знову зростає попит на зрошення

У аграріїв степового півдня України знову зростає попит на зрошення
Відновлюючи розкрадені «дощувалки» й трубопроводи на полях, вони поспішають укласти договори на постачання дніпровської води із Головним управлінням Каховського магістрального каналу.

Якщо торік він надавав дорогоцінну вологу 1005 сільськогосподарським підприємствам, то цього року – вже 1040.

До того ж, трохи поліпшилася й платіжна дисципліна: у 2014-му борги споживачів наприкінці сезону складали вісімнадцять мільйонів гривень, а зараз – лише половину названої суми.

Тобто завдяки щедрому врожаю, селяни Херсонщини змогли бодай трохи виборсатися з боргової ями.

У свою чергу, працівники ГУ КМК змогли скерувати додаткові Фінансові надходження на модернізацію обладнання, капітально відремонтувавши два агрегати головної насосної станції, та розпочавши важливу програму з встановлення сучасних витратомірів (ергометрів), які на порядок точніше рахують витрати води.

Начальник ГУ КМК Артур Мусієнко каже, що до кінця наступного року ергометри замінять на всіх без винятку насосних станціях. Придбання та встановлення цих приладів вітчизняного виробництва коштуватиме близько мільйона гривень, однак інвестиції окуплять себе протягом двох наступних років.

За матеріалами "Голос України"

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів