Що має знати херсонський виборець

Головні питання, на які херсонський виборець повинен знати відповідь до дня голосування.

ТЕРМІНИ

Час відведений для голосування – 12 годин, з 8 ранку до 20 вечора, 25 жовтня, 2015 року.

Участь у голосуванні мають право громадяни України, яким на день виборів виповнилося 18 років.

ХТО І ДЕ МАЄ ПРАВО ГОЛОСУВАТИ

Право голосу на виборах депутатів районної ради мають громадяни, які належать до відповідних територіальних громад на території цього району та проживають в межах відповідного територіального виборчого округу. Право голосу на виборах депутатів обласної ради мають громадяни, які проживають на території відповідних районів, міст обласного значення, що входять до складу цієї області в межах відповідного територіального виборчого округу.

Право голосу на виборах депутатів сільської, селищної, міської ради, виборах сільського, селищного, міського голови мають громадяни, які належать до відповідної територіальної громади та проживають в межах відповідного виборчого округу.

Право голосу на виборах депутатів районної у місті ради мають громадяни, які належать до територіальної громади відповідного міста та проживають на території відповідного району в місті в межах відповідного територіального виборчого округу.

ЯКИЙ ТРЕБА МАТИ ДОКУМЕНТ

Документом, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання виборця на місцевих виборах, є: паспорт громадянина України; тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України).

Належність громадянина до відповідної територіальної громади та проживання його на відповідній території визначається його зареєстрованим місцем проживання.

ЯК ГОЛОСУВАТИ

Голосування на місцевих виборах є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється. Фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців у кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняються і є порушенням таємниці голосування.

Кожен виборець голосує на місцевих виборах особисто. Голосування за інших осіб чи передача виборцем права голосу будь-якій іншій особі забороняється.

Ви маєте право у кожному бюлетені обрати тільки один пункт, і поставити тільки одну позначку. Наявність двох і більше – зіпсований бюлетень.

Виборець у Херсоні отримає 4 бюлетені: район, місто, область; міський голова; у передмісті: 6, до вказаного вище, ще: сільська/селищна рада, Сільський/селищний голова.

У квадрат проставляється позначка (хрестик, птичка, будь-яка позначка), але тільки одна. Ви голосуєте одразу і за партію, і за кандидата. Не можна проголосувати за партію окремо за кандидата окремо.

Дві і більше позначки – бюлетень буде вважатися недійсним.

ФОРМА БЮЛЕТЕНЯ

ПАРТІЇ
Порядковий номер
Квадрат для голосування
Назва політичної сили
В дужках маленькими літерами – лідер парії
Великими літерами прізвища кандидата від відповідної партії по кожному окремому округу

МЕР
Порядковий номер
Прізвище, ім'я по батькові
Короткі біографічні дані
Суб'єкт висування

ЗІПСОВАНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

Якщо Ви помилилися і поставили позначку не у тому місці, Ви маєте право один раз звернутися до членів ДВК щодо заміни бюлетеня (по кожному виду виборів).

З цього приводу Ви пишете заяву, складається відповідний акт, і Вам видають новий бюлетень. Така процедура може бути вчинена тільки один раз.

«ПЕРЕДАЧА» ГОЛОСІВ

«Передати» голос іншому кандидату неможливо. Всі голоси будуть пораховані тільки за ту особу/партію, за яку ви проголосували.

Навмисно розпускають чутки, що кандидат «А», потім передасть голоси кандидату «Б». Таке неможливо.

Всі голоси будуть враховані тільки по одному кандидату, і це буде включено у підсумковий протокол.

Знаючи відповіді на всі перелічені питання ви сміливо можете завтра, 25 жовтня вирушати на виборчу дільницю - виконати свій громадський обов'язок.

Прийдіть, і проголосуйте!

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів