Управляючий будинком повертається?!

Медіа-день, що проходив в Одесі, покликаний був якнайширше залучити засоби масової інформації південного регіону України (Херсонська, Миколаївська, Одеська області)до висвітлення однієї з найбільш наболілих проблем мешканців багатоквартирних будинків – реформування їх житлово-комунального господарства.

Іншими словами – перехід від ЖЕКів на біль прогресивну форму господарювання в кожному, окремо взятому будинку.

До обговорення запропонували теми:

1. Новації Закону «Про особливості здіснення права власності у багатоквартирному будинку».

2. Переваги ОСББ як ефективного механізму прийняття спільного рішення мешканцями.

3. Реалізація енергоефективних проектів – держава та місцеві програми підтримки.

4. Залучення комерційного фінансування на термомодернізацію будинку.

5. Практичний приклад функціонування ОСББ, управління спільним майном.

6. Енергоефективне обладнання та технології.

У травні 2015 року Президент України підписав новий Закон "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку". Цей Закон надає власникам багатоквартирних будинків ефективний механізм вибору управителя для свого будинку (якщо не створено ОСББ та ін). Та будинків, які не створили своє ОСББ в Україні - більшість.

Внесені зміни, також, в порядок голосування. Важливим моментом є те, що розроблений порядок списання з балансу міністерствами, іншими органами виконавчої влади, державними підприємствами та органами місцевого самоврядування багатоквартирних будинків, у яких розташовані приміщення приватної та іншої форм власності.

Поки що, найбільш ефективну схему управління багатоквартирними будинками реалізують ОСББ. Основна їх діяльність регулюється Законом України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» (№2866-III від 29.11.2001 ) зі змінами та доповненнями.

В обговоренні даного питання зазначалося, що така форма організації як ОСББ передбачає вибори правління будинку та його голови зі складу співвласників, що дуже важливо. Бо ніякий управляючий(людина, яка не мешкає у вашому будинку, але може найматися на роботу, якщо ці функції не може виконувати один із співвласників) не буде настільки вболівати за ваш будинок, ніж той хто в ньому проживає.

Тому ефективніше обирати голову правління зі складу мешканців будинку, зі стажем роботи на керівних посадах, якого знають люди і поважають, як порядну людину. Це вирішальний фактор, від якого буде залежати порядок у вашому помешканні.

Реалії сьогоднішнього дня такі, що ринок управителів перебуває на стадії становлення. В управлінні ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирних будинків), житлово-будівельних кооперативів(ЖБК) або управляючих компаній знаходиться 20% багатоквартирних будинків, останні продовжують обслуговуватися комунальними ЖЕКами, яких в Україні більше 4 тисяч.

Представники «Укргазбанку» та Ощадбанку говорячи про переваги кредитування, які надаються співвласникам багатоквартирних будинків на використання ними енергозберігаючих технологій, (наприклад, утеплення будинку, заміна віконних рам і т.і.), нарікали на недостатній рівень їх використання.

В свою чергу, було зазначено, що основною причиною недостатнього використання кредитів є недовіра до окремих управляючих з боку мешканців та недостатнє висвітлення в засобах масової інформації переваг такого кредитування.

Любов ГАРАЖІЙ

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів