Зеленівка: від свята до проблем

Нещодавно Зеленівка відзначила День селища. Цьогоріч разом святкували мешканці громад Зеленівки, Богданівки, Петрівки та Сонячного.Проте свято – святом, а суворі будні вимагають вирішення багатьох проблем, з якими доводиться стикатися щодня людям. Сьогодні – про зеленівські будні.

Селище Зеленівка має бюджет трохи більше 3 мільйонів гривень. Проблем у населеного пункту багато і для того, щоб все взяти «на олівець», дошкільні заклади селища та місцеву школу відвідали кандидат у депутати в Херсонську обласну раду від БПП «Солідарність» Юрій Рожков та кандидат у депутати Херсонської міської ради Ольга Савенко.


Першим, під пильне око кандидатів потрапив дитячий ясла-садок №47. Тут, за словами, завідуючої Тетяни Маценко є одна, проте, значна проблема, яка примушує турбуватися за життя дітей, і вихователів, і батьків. Поряд із садком - горе-сусід, самовільно із підручних засобів, виготовив вітряк, встановивши його майже на межі із дитячим майданчиком. Місцевий "кулібін" прибирати свій винахід не бажає. Більше того, вимагає від колективу садочка 40 тисяч гривень. Мовляв, якщо йому заплатять, вітряк він прибере, адже саме стільки і коштувало його встановити.

"Коли був сильний вітер, навіть сам злякався. Адже, хто знає, що могло б статися, якби вітряк зірвався та полетів на дитячий майданчик", - каже Тетяна Маценко. Відтак, вихователі змушені щодня, виводячи дітей на прогулянку, боятися та остерігатися небезпечної споруди.

Це питання Ольга Савенко та Юрій Рожков, взяли під особистий контроль. Пообіцяли звернутися у відповідні відомства та у найкоротші строки розібратися.

У дитсадку №46 - інша проблема, проте, не менш в важлива. Тут немає гарячого водопостачання. Вихователі з острахом думають про те, як їм пережити зиму. Діти вмиваються холодною водою, а температура на вулиці стрімко падає. Проблема, за словами директора Галини Сміщук у тому, що технічні характеристики приміщення садка та правила безпеки не дозволяють встановити тут електрообігрівачі. Встановлення бойлерів може призвести до пошкодження лінії електропередач. Садочок розраховано на 80 малюків. Сьогодні їх тут більше ста. А ще у закладі немає актової зали та відсутній спортивний майданчик. Діти, так званою, фізкультурою займаються на подвір'ї, проте і воно для цього не пристосоване. Тут не те що немає спеціального покриття, а відсутній навіть нормальний асфальт. Проблем та потреб у закладу чимало: і з постільною білизною, і через відсутність дитячого майданчика. Колектив закладу, сподівається, що люди не байдужі до дітей, все ж зможуть допомогти.

На допомогу сподіваються і у Зеленівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 38. Директор закладу Марія Дехканова, хоча і вдячна шефам, які постійно надають посильну допомогу, проте, каже що матеріальна база, все ж залишає бажати кращого. Діти мерзнуть взимку через відсутність нових вікон у коридорах, а в класах не вистачає комп'ютерів. Ввечері школярам страшно йти додому. Подвір'я школи не освітлюється та й огорожі не має. "Аби нас підтримали, було б значно легше. Школа і справді стала чи не рідним домом не лише для школярів. Раніше у селищі був клуб. Там відбувалися всі заходи, концерти, проводилися свята. Сьогодні, цю функцію взяла на себе школа. У будинку культури, через відсутність опалення, не те що свята проводити не можна, там холодно знаходитися більше 5 хвилин",- каже директор закладу Марія Дехканова.

А питання реконструкції каналізаційних споруд у селищі Зеленівка - питання яке хвилює кожного жителя. Так як і відсутність аптечного кіоску. Кандидат у депутати Херсонської обласної ради Юрій Рожков пообіцяв обов'язково знайти можливість встановити аптечний пункт у Зеленівці. І, як відзначила Ольга Савенко, це реально зробити вже найближчим часом.

«Сьогодні я звертаюся до громад Зеленівки, Богданівки, Петрівки та Сонячного. Разом з Юрієм Рожковим ми створили «гарячу телефонну» лінію для мешканці приміських селищ Херсона: можна відправити лист на електронну адресу misto-gl@ukr.net чи подзвонити за номерами: 095 – 32- 62 – 068 , 093 – 73 -20 – 112.

У мешканців нашого передмістя так багато проблем, до яких у влади місцевої завше не доходили руки. Як мама, як жінка, як мешканка Херсона розумію, що ніхто крім нас з вами: тих, хто добирається на роботу на громадському транспорті, хто водить дітей у звичайні дитячі садочки та у школи, проблеми наші не вирішить. Бо їх не болить! Тому я зроблю все, що від мене залежить і навіть більше, щоб вам було комфортніше жити у ваших будинках, щоб ваші діти були у безпеці та комфорті у садочках та школах. Усі проблеми, про які розповіли нам у громадах, стали тепер й нашими проблемами – команди Юрія Рожкова. Ми з Юрієм Рожковим, якого ви делегуєте в обласну раду, працюватимемо максимально ефективно і готові нести відповідальність за свої слова. Вчинки сильніші за слова!» - каже Ольга Савенко.

Ганна СОКОЛЕНКО

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів