Парад професій у Херсоні

У Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Куліша відбулися урочис­тості з нагоди 75-річчя про­фесійно-технічної освіти.

Колись для створення трудових резервів все починалося з ремісничих училищ та ФЗУ, затим стрімко зростала мережа сільських ПТУ. Саме тоді Херсонщина виплекала країні легендарних героїв праці, слава про звитяжний труд яких облетіла всю державу і удостоєна найвищих урядових нагород. Це орденоносці та герої соціалістичної праці — люди найповажніших робітничих професій — хлібороби та шахтарі, суднобудівники та ткалі.

Сучасна система профтех­освіти на Херсонщині налічує 26 державних професійно-технічних навчальних закладів, з них 6 вищих професійних училищ, 11 професійних ліцеїв, 6 ПТУ, 1 заклад при ВНЗ, 2 навчальні центри при установах виконання покарань. Підготовка фахівців здійснюється за 95 професіями для 7 галузей економіки: промисловості, будівництва, транспорту, зв'язку, торгівлі, громадського харчування, сфери послуг та агропромислового комплексу. Навчально-виробничий процес забезпечують 875 педагогічних працівників. Звання «Заслужений працівник професійно-технічної освіти» мають 3 педагоги, нагрудні знаки «Антон Макаренко» — 10, «Відмінник освіти України» — 117 освітян.

Наразі найпопулярнішими та найпрестижнішими профе­сіями серед молоді є будівельник, електрогазозварник, слюсар з ремонту та обслуговування автомобілів, тракто­рист-машиніст, кухар, перукар, кравець, швачка, бджоляр, оператор комп'ютерного набору та продавець. Випускників закладів профтехосвіти області невипадково називають майстрами свої справи з золотими руками. Вони на відмінно зарекомендовують себе на виробництві ще в період виробничого практики, і їх залюбки чекають у трудових колективах підприємств різних сфер.

Здібні фрезерувальники, зварювальники та будівельники на вагу золота як в Україні, так і за кордоном. Тож у перспективі потрібно створити всі умови, аби молодь підвищувала потенціал національної економіки, а не виїздила на заробітки в інші держави, зазначив у привітальному зверненні до викладачів, учнів та роботодавців голова облдержадміністрації Андрій Путілов, одночасно подякувавши вихованцям професійно-технічних навчальних закладів за неоціненний внесок у підтримку україн­ських воїнів. Саме вони допомагають у ремонті спецтехніки для АТО, виготовляють буржуйки, плетуть маскувальні сітки, готують продуктові набори, сприяють у облаштуванні побуту військових, котрі несуть службу на прикордонній Херсонщині.

Щорічно понад 4 тисячі випускників ПТНЗ вливаються в лави виробничих підприємств. Серед нагороджених почесними грамотами за величезний внесок у розбудову системи профтехосвіти області — В'ячеслав Гордєєв (Цюрупинський професійний ліцей), Сергій Осокін (Чаплинський професійний аграрний ліцей), Анатолій Шведов (Генічеське ПТУ № 27) та Тетяна Севериненко (Херсонське вище професійно-комерційне училище). Почесними грамотами обласної ради нагороджені Людмила Кисловська (Новокаховське ВПУ), Людмила Штанько (Іванівський профе­сійний аграрний ліцей), Наталія Широка (ВПУ ресторанного господарства). Подяки голови облдержадміністрації та облради отримали кращі роботодавці, котрі створюють максимум умов для професійного зростання молоді.

Кращим представникам галузі та ветеранам профтехосвіти вручили ювілейні медалі. Заслуженим авторитетом серед колег та своїх випускників користуються колишній директор технікуму радянської торгівлі (нині вище комерційне училище) Василь Гузар, колишній директор Новокаховського ПТУ № 14 Олексій Кулєш, колишній директор СПТУ № 12 Тамара Буцева (на фото). Вітали з заслуженою нагородою й нинішнього директора вищого професійного комерційного училища Євгенію Олімську, директора професійного ліцею зв'язку та поліграфії Надію Лучко, директора Архангельського профе­сійного аграрного ліцею Олександра Скляра та ін. За до­сягнення в розвитку спорту відзначили низку тренерів, котрі віддали вихованню молоді в системі профтехосвіти понад 40 років, та керівників ПТНЗ, зокрема, директора ВПУ № 2 Олександра Супруна.

Викладачів, майстрів та керівників ПТНЗ привітали душевним концертом актори театру, дитячі хореографічні колективи, аматорські колективи та солісти, котрі є учнями та викладачами закладів проф­техосвіти.

Під час урочистого дійства освітяни вшанували пам'ять колег, хто пішов з життя, зробивши яскравий внесок у розбудову галузі, підготовку трудової зміни. Теплими словами вдячності згадали й про сучасників — кілька сотень викладачів та колишніх учнів, котрі виконували та виконують сьогодні військовий та гро­мадянський обов'язок в зоні АТО (серед них є й загиблі), а також про учнів-волонтерів, які підтримують українське військо в тилу.

Олена НЕЧИПУРЕНКО

"Новий День"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів