Кого херсонские судьи считают «процессуальным террористом»

В понедельник, 5 октября судьи Херсонского окружного административного суда провели собрание, на котором проанализировали рассмотрение 4 исков, связанных с работой городской избирательной комиссии.

На собрании судьи выразили возмущение действиями представителя ТИК Андрея Мурашкина и главы горорганизации «Батькивщина» Дмитрия Ильченко, которые, по мнению судей, действуют согласованно для затягивания процедуры рассмотрения исков по существу. Так, этими людьми по ходу рассмотрения исков были поданы более 30 ходатайств, которые судьи расценили как несущественные.

В частности, глава Херсонского админсуда Виталий Попов охарактеризовал эти действия «как процессуальный терроризм»: «Наша задача - обеспечить демократичность выборного процесса и допустить к выборам всех кандидатов, а далее пусть избиратели сами выберут, за кого голосовать», - отметил он.

В связи с этим собрание судей официально обратилось как к городской, так и Центральной избирательной комиссии. В обращении судьи дают свою оценку вышеупомянутым действиям; а также прилагают все зафиксированные аудио и видеофрагменты с «процессуальным террором».

Представляем вашему вниманию текст указанного обращения:

У період з 2 по 4 жовтня 2015 року Херсонським окружним адміністративним судом розглянуто чотири виборчі справи за позовами суб'єктів виборчого процесу по оскарженню рішень Херсонської міської виборчої комісії Херсонської області (далі – Херсонської МВК). Представником Херсонської МВК був її член – Мурашкін А.

Під час розгляду справ, судові процеси у яких здійснювались цілодобово, встановлені факти, що свідчать про упередженість члена Херсонської МВК Мурашкіна А. до окремих суб'єктів виборчого процесу та демонстрацію прихильності до підтримки позиції іншої партії, зловживання своїми процесуальними правами під час судового розгляду, створення штучних перешкод для розгляду справи судом у передбачені законом строки, ігнорування вимог суду щодо надання доказів та документів; поведінка члена МВК Мурашкіна А. в судових засіданнях була зухвалою як по відношенню до суду, так і до суб'єктів виборчого процесу.

Так, при розгляді справи за позовом Херсонської міської партійної організації політичної партії "НАШ КРАЙ" до Херсонської міської виборчої комісії Херсонської області, третя особа без самостійних вимог на стороні позивача – Сальдо В.В., третя особа, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору – Херсонська міська організація партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", про визнання протиправним та скасування рішення Херсонської МВК про відмову у реєстрації Сальдо В.В. кандидатом на посаду Херсонського міського голови Мурашкін А. не виконував вимоги суду щодо надання документів, мотивуючи тим, що МВК працює тільки до 18-00 години, відсутністю особи, яка уповноважена видати документи. Після перерви для надання документів, наступного дня – мотивував вихідним днем і т.і.

Але за тих самих умов, в то й же день, при розгляді іншої справи – за позовом Херсонської міської партійної організації політичної партії "НАШ КРАЙ" до Херсонської міської виборчої комісії Херсонської області, третя особа без самостійних вимог на стороні позивача – Сальдо В.В., третя особа, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору – Херсонська міська організація партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", про визнання протиправним та скасування пункту 1 рішення Херсонської міської виборчої комісії Херсонської області, оформленого постановою № 27-2 від 01.10.2015 р., та зобов'язання вчинити певні дії – надав їх в повному обсязі.

При наданні пояснень в обох справах демонстративно керувався виключно підказками виконуючого обов'язки голови місцевого осередку партії "ВО "Батьківщина", що змусило суд з цього приводу прийняти ухвалу про розміщення представників в різних кінцях залу судових засідань.

Член Херсонської МВК Мурашкін А., не приховуючи своєї прихильності до іншої партії, під час судового засідання координував дії по заявленню десятків клопотань з явною метою затягнути процесуальні строки розгляду справ.

У справі за позовом кандидата на посаду Херсонського міського голови Руденка Є.О. до Херсонської міської виборчої комісії Херсонської області, третя особа – кандидат на посаду Херсонського міського голови Миколаєнко В.В., про визнання рішення про включення до списку кандидатів на посаду міського голови протиправним та його скасування Мурашкін А., представляючи інтереси Херсонської МВК, заперечував проти позову, хоча, фактично, за наданими поясненнями визнавав його повністю. Крім того, його поведінка в судовому засіданні була не коректною як по відношенню до кандидата, так і по відношенню до свідків у справі, в результаті чого суд неодноразово знімав його питання та робив зауваження.

При розгляді адміністративної справи за позовом Херсонської міської організації політичної партії "Херсонці" до Херсонської міської виборчої комісії Херсонської області про визнання неправомірними дій, скасування постанови Херсонської міської виборчої комісії Херсонської області від 01.10.2015 № 27 "Про відмову у реєстрації кандидатів у депутати від Херсонської міської організації Політичної партії "Херсонці" суд був змушений постановити протокольну ухвалу, якою розмістив представника МВК Мурашкіна А. та в.о. голови місцевого осередку партії "ВО "Батьківщина" на певній відстані, оскільки представник МВК неухильно виконував всі вказівки в.о. голови місцевого осередку партії "ВО "Батьківщина", який не був стороною у справі.

Проаналізувавши викладені обставини, слід зробити висновок, що член Херсонської МВК Мурашкін А. при здійсненні своїх повноважень допустив порушення присяги члена Комісії, Конституції України, демонстрував прихильність до однієї політичної партії, своїми діями перешкоджав забезпеченню реалізації і захисту виборчих прав громадян, що підриває авторитет держави та мету проведення чесних і прозорих місцевих виборів.

Збори суддів Херсонського окружного адміністративного суду відповідно до ст. 126 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" вважають за необхідне зазначену інформацію довести до Херсонської МВК, Центральної виборчої комісії України для розгляду.

"Набережная"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів