Добре працювали - гарно й святкували

Упродовж двох сонячних осінніх днів у Нововоронцовці відбувалися святкові заходи, присвячені 220-річчю заснування селища. Перша згадка про це село зустрічається в історичних джерелах, датованих 1795 роком.

У 1821 році село Миколаївку придбав граф Михайло Семенович Воронцов, який незабаром перейменував його на Нововоронцовку. Тож символічно, що святкування почалося з урочис­того відкриття на фасаді районного краєзнавчого музею мемо­ріальної дошки, присвяченої Михайлу Воронцову. З вітальним словом виступила нововоронцовський селищний голова Світлана Рохальчук.

А честь вікдрити меморіальну дошку випала Андрію Селе­цькому, керівнику громадської організації «Військово-історичний клуб «Правий берег». Цього ж дня до уваги мешканців та гостей були запропоновані змагання молодіжних команд зі стріт-болу, різноманітні конкурси та естафети для дітлахів та молоді, зокрема «Рекорди по-нововоронцовськи». Вперше була орга­нізована виставка домашніх улюбленців «Мій ніжний і ласкавий друг», яка дуже сподобалася мешканцям селища.

Святкування 12 вересня розпочалося з матчу ветеранів футболу, в якому взяли участь 4 команди.

— Я також сьогодні грав у футбол, як у юності! — сказав журналісту досвідчений педагог з Гаврилівки Володимир Шкворець, учасник матчу ветеранів. — Нововоронцовка святкує 220-річчя з патріотичним піднесенням, красиво!

Учасники свята з задоволенням скуштували смачну рибальську юшку, млинці та іншу смакоту. Виставку-продаж млинців «Українська кухня по-нововоронцовськи» відвідали дорослі та діти. За млинцями росла черга, хоча господині подавали страви без затримки.

Увагу багатьох мешканців та гостей привернула благодійна лотерея. Приємно було бачити, як раділи щасливці, котрі отримували призи. А кошти, виручені від реалізації лотереї, організатори свята вирішили передати на підтримку воїнів-героїв АТО.

Селищний стадіон перетворився на місце змістовного дозвілля сотень дорослих та дітей. Крім участі в конкурсах, змаганнях та інших цікавих заходах, люди відвідали розгорнуту фотовиставку, присвячену 220-річчю селища. Це світлини багатьох земляків, які в далекому минулому та у наші дні примножують ратну й трудову славу України й Нововоронцовки зокрема. Схвилював серця й молодіжний флеш-моб «Нововоронцовці — 220!». А виставка виробів декоративно-ужиткового мистецтва за участі кращих майстринь стала ще одним містком, що поєднав велику громаду з прекрасним творінням рук людських.

Кращі нововоронцовці були відзначені грамотами. Не обі­й­шли увагою й футболістів. Відзначили й господарів най­ошатніших садиб.

Підготовка до святкування ювілейної дати — відповідальна справа не одного тижня за участі працівників селищної ради та небайдужих людей. Дякуючи неабияким організаторським здібностям Світлани Рохальчук, мистецько-розважальне дійство ввійде яскравою сторінкою в літопис рідного краю. І члени оргкомітету з підготовки відзначення пам'ятної дати Наталя Гусинська, Раїса Прилипко, Олена Федоренко, Володимир Ленський та інші зробили все, аби ювілей став надбанням не лише історії, а й усіх мешканців та гостей.

Микола ГУРЕПКО

"Новий День"

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів