Чи "заріже" влада курку, яка несе золоті яйця?

Наприкінці червня та на початку липня аграрії провели декілька гучних акцій на упередження дій Уряду та Верховної Ради щодо внесення змін в податкову політику стосовно аграрного сектору.

Найголовніше, про що вимагали пікетувальники та страйкарі – це недопущення змін до законодавства про скасування спеціального режиму ПДВ для агровиробників. Особливо в умовах стрімкого падіння економіки, знецінення національної валюти та зростання безробіття.

Бо такі дії влади несуть прямі економічні та політичні загрози країні, а саме:

1. Завдають лише прямих збитків агросектору України у розмірі 19 млрд. грн. Призведуть до падіння виробництва у галузі на 20 % вже наступного 2016 року;

2. Провокують звільнення більше 100 тис. чоловік, які сьогодні працюють в аграрному секторі і цим людям держава буде змушена компенсувати втрати;

3. Створюють загрози для продовольчої безпеки країни, оскільки інвестиційна привабливість агросектору, за прогнозами фахівців, зменшиться на 60 %. Виробники просто зупинять свої потужності. Деякі галузі, а саме тваринництво, садівництво, овочівництво та інші опиняться на межі повного знищення. Доведеться імпортувати дорожчу продукцію сільського господарства навіть для внутрішніх потреб. Досвід країн, які останнім часом ввійшли до європейського товариства це підтверджує;

4. Знищує основу для відновлення української економіки, зокрема повернення взятих міжнародних кредитів. Адже, за підсумками 2014 року саме аграрний сектор разом із суміжними галузями сформував 27 % ВВП та дав близько третини усіх валютних надходжень від експорту;

5. Остаточно підривають довіру суспільства до політики уряду, який сам же порушує дані обіцянки; до депутатського корпусу, як представництва інтересів народу України, третина якого проживає у сільській місцевості, а добробут кожного четвертого українця, так чи інакше залежить від роботи українського агропромислового комплексу; до Президента, як гаранта Конституції, в умовах війни зниження довіри до всіх гілок влади може мати наслідком втрату державності.

Слід нагадати, що протягом останніх 15 років український агросектор практично не отримував державної допомоги у порівнянні з іншими країнами, де лише у 2014 обсяг прямої допомоги агровиробникам коливався у розмірі від 7 до 50 % (до валової продукції виробленої у агросекторі).

При цьому за кордоном аграрії мали змогу отримати кредити із ставкою у 1-2 % річних на розвиток бізнесу. В Україні ж цей показник є від'ємним і складає (-27 %). Крім того кредити для аграріїв є практично недоступними через високі відсоткові ставки у розмірі 30-35 % річних.

Агросектор усі ці роки розвивався і підтримував економіку завдяки власним ресурсам. Зміна режиму адміністрування ПДВ у запропонованому урядом вигляді призведе до знищення аграрного виробництва. Особливо це стосується дрібних та середніх виробників, які складають більшість аграріїв.

Акції аграріїв досягли своєї мети, нібито, - їх почули. Але перемога виявилася тимчасовою. Уряд не заспокоюється та готує найближчим часом знову запропонувати ліквідацію спецрежима оподаткування аграрного сектору.

Таке враження, що знищення власного аграрного виробництва то є мета вищих керівників – власників іноземних дипломів. То ж аграріям ще заспокоюватися рано, допомоги від держави чекати також.

У нинішніх умовах, коли 90% господарств тримаються на плаву виключно за рахунок податкових пільг, а аграрний сектор виступає, без перебільшення, базовим сектором економіки України, скасовувати податкові пільги – це все одно, що зарізати курку, яка несе золоті яйця...

Олександр МАКСИМЕНКО
Голова Херсонської обласної організації АПУ

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон