Соціології «від Штепи» в Херсоні не довіряють?

Вчора, 12 серпня в прес-центрі Новий День Сергій Штепа, керівник Соціологічного центру ім. М.Драгоманова, презентував результати моніторингу громадської думки «Херсонщина – літо 2015». Отже – соціологія є, але чи є у херсонців довіра до неї...

Слід зазначити, що Сергій Штепа працює в нашій області, як він сам зазначав, вже 5 років і розуміється на реаліях міста та області. Тому ми можемо проаналізувати наскільки точними виявляються прогнози саме цього соціологічного центру.

Для прикладу можна взяти інформацію, яку Сергій Штепа опублікував 14 жовтня 2014 року, стосовно ймовірних переможців до Верховної ради на одномандатних округах Херсонської області.

Порівняльна таблиця:

№ округу Прогноз на переможців С.Штепи Реальні цифри після підрахунку голосів

182 О. Співаковський (БПП) – 33,7% О. Співаковський (БПП) – 21,6%

193 А. Гордєєв (БПП) – 29,4% А. Гордєєв (БПП) – 27,28%

184 І. Вінник (БПП) – 28,2% І. Вінник (БПП) – 18,13%

185 С. Хлань (БПП) – 39,6% С. Хлань (БПП) – 38,22%

186 В. Попов (БПП) – 23,1% В. Попов (БПП) – 16,44%

Ф. Негой (самовисуванець) – 17,2% Ф. Негой (самовисуванець) – 27,52%

Проаналізувавши цю таблицю, можна зазначити, що по трьом кандидатам від Блоку Петра Порошенка оцінка С. Штепи виявилась завищеною приблизно на 10%, при цьому по останньому кандидату-самовисуванцю Ф. Негою – заниженою на 10%.

На цю інформацію Сергій Штепа відповів, що аналізувались відповіді тих, хто визначився, а ті, котрі не визначились в день виборів проголосували за «лідерів громадської думки».

Здавалось би, пояснення логічне. Проте, слід зазначити, що ту прес-конференцію Сергій Штепа проводив в парі з одним із кандидатів від БПП – О. Співаковським (питання про неупередженість вже виникає). Більше того, результати по цьому кандидату були завищені більше ніж на 12%. І, якщо згадати підрахунок голосів на 182 ОВК, виявляється що О. Співаковський переміг з розривом в 600-700 голосів і набрав на 12% менше, ніж йому прогнозував Соціологічний центр ім. М.П.Драгоманова.

А звідси вже доволі каверзне питання – наскільки ті неточні результати соціологічного опитування, подані С. Штепою, вплинули на виборця, що не визначився? Адже вплив, як зазначив сам Сергій Штепа, є, і ті, що не визначились голосують за «лідерів громадської думки», уявлення про яких формується саме такою маніпулятивною технікою – подачею завищених рейтингів на тих чи інших кандидатів.

Станіслав БІЛИЙ

Політична Херсонщина

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон