Любов його веде

Віктор Іванович Кисіль - музикант, етнограф, викладач Херсонського музичного училища, художній керівник та диригент оркестру народних інструментів, заслужений працівник культури України.

В Херсоні він людина майже екзотична: збирає народні пісні, створює для цих перлин золоті оправи, оркестр, яким він керує, озвучує ці багатства.

Його світ – то світ непоказної любові. Любові, спрямованої у майбутнє.

Віктор Іванович шанує не лише український пісенний епос. Згадую слова херсонського ветерана архівної справи Зорі Соломонівни ОРЛОВОЇ про колишній їх спільний проект із Кисілем – організацію та проведення фестивалю багатонаціонального пісенного фольклору Херсонщини.

Не всі однозначно сприймали той сміливий та непростий захід, але, на щастя, він все ж відбувся. Цей ПРОЕКТ варто було б реанімувати. «Етно-поліфонія Херсонщини»? А може й «...Українського Півдня»?

Херсонщина – це своєрідна «вісь симетрії». Хочеться, щоб місцеві «ефіри» наповнювались не лише українськими, російськими, англомовними, а й болгарськими, польськими, чеськими, німецькими, єврейськими, шведськими, загалом, інтернаціональними образками пісенної та музичної Вічності.

Без таких, як Віктор Кисіль, у такого роду державотворчих піснеспівах нам не обійтись.

Олександр ГОЛОБОРОДЬКО


© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон