Як мер Херсона собаку рятував

Більшість з нас - медиків, у день свого професійного свята залишаються вдома – відпочивають, або збираються з колегами, для того, щоб відзначити свято...

Для частини медичних працівників Херсонщини вчорашній День медичного працівника хоч і був святковий, але став робочим – нажаль, люди не перестають хворіти і у вихідні та святкові дні, і потребувати невідкладної медичної допомоги.

Вчора, о 8 ранку, відповідно до регламенту роботи, медики лікарні імені Тропіних, Комсомольського району, м. Херсона, як і сотні їх колег по всій державі, не дивлячись на святковий день, заступили на ургентне чергування.

Хворі, які час від часу з'являлися у прийомному відділенні лікарні перед тим як поскаржитися на хворобу, не забували привітати медиків з їх професійним святом.

Не залишився осторонь «привітань» і Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко. Правда зробив він це із притаманною йому оригінальністю... У лікарню він приїхав у кареті «швидкої допомоги». Чотирнадцята бригада привезла не тільки самого Володимира Васильовича але і його... собаку, у якого мер запідозрив пневмонію(?!).

Саме з проханням виключити захворювання на пневмонію Володимир Васильович і звернувся до чергового терапевта клініки, яка, в принципі, розрахована на те, що там обслуговують хворих, які ходять на двох ногах, і не мають хвоста.

Здивуванню хворих не було меж, коли черговий терапевт взявся не просто оглядати собаку, але й призначив їй рентген грудної клітини. Три знімки показали, що пневмонії у собаки не має (в принципі тварини на пневмонію не хворіють – знає будь-який ветеринар), а собака, скоріш за все підхопив чумку(!).

Те, що собака друг людини, а іноді й більший член родини ніж найближчі рідні, ми знаємо, і те, що собаку, безумовно, треба лікувати також. Але, чи треба для цього викликати лінійну бригаду лікарів для людей, яка могла у цей момент бути потрібна для обслуговування важкохворої людини?

Чи слід було транспортувати тварину, яка могла мати будь-яку хворобу, у тій самі кареті, яка після цього знову буде перевозити людей, і яку, малоймовірно, що одразу ж обробили спеціальним миючими засобами?

Не дай Боже там повезуть хворого із відкритими ранами (порізи, переломи, поранення), а у повітрі чи на поверхні предметів, залишилися хворобу утворюючи бактерії, які у разі потрапляння у відкриту рану, можуть спричинити навіть сеспіс? Крім того, без відповіді питання: чому собаку привезли у лікарню для людей? Невже у Херсоні немає жодної швидкої допомоги для тварин?

Якщо так, то тоді питання до Миколаєнко, як до мера: як на місто, із населенням у понад 300 тисяч, немає жодної ветеринарної лікарні, яка працює у вихідні та святкові дні? Чи мер не знайшов фінансової можливості звернутися до платних лікарів-ветеренарів?

Чому собаку обстежував терапевт у приймальному відділенні де була купа пацієнтів? Цікаво, а фонендоскоп, яким він прослуховував собаку, потім обробляли антисептичними розчинами? А рентген апарат? А чи заплатив Володимир Васильович за рентгеноплівку, як це роблять всі інші пацієнти, які змушені звертатися по допомогу?

Леонід ШАРКО

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: i-atanasov@bigmir.net, контактиархівТеатр Куліша - Херсон