У Цюрупинську піклуються про малечу

Дітлахам у Цюрупинську завжди приділяється велика увага, усі заплановані капітальні ремонти в дитячих садках виконуються вчасно.

Тільки у минулому році в дитячих садках було здійснено заміну старих віконних рам на нові скляні пакети, встановлено в окремих групах тепловодопостачання та ще інші роботи для забезпечення комфортного та зручного перебування малят в дитячих садках.

Проте Цюрупинськ омолоджується, у ньому щороку народжується все більше і більше малюків. Діючі дитячі садки, яких в місті 4, переповнені, а черги до них зростають. Тому найбільш значимою подією можна назвати завершення ремонту ДНЗ №1, що дасть можливість планувати укомплектування дошкільного закладу для його відкриття.

На відкриття п'ятого у місті садочка чекає малеча, а особливо її батьки, яким ні з ким залишити дитину, поки вони знаходяться на роботі.

Аби розібратися у такій ситуації, міський голова Цюрупинська Василь Плотніков запросив до нового садочка херсонських журналістів, які поспілкувались і з міським головою, і з його заступниками, і з батьками, ну і звичайно, з їхніми діточками.

Приміщення садочка приємне для ока – світле, чисте, просторе. Василь Плотніков розповідає, ремонті роботи приміщення повністю були завершені минулого року і все йшло до відкриття садочка, аби не раптовий «сюрприз».

«Ми планували в цьому році укомплектувати дитсадок за рахунок місцевого бюджету, але у зв'язку зі змінами в законодавстві, фінансування дошкільних навчальних закладів, міських бібліотек та Сагівського Будинку культури перейшли на фінансування районного бюджету. Відтепер ми не маємо права кошти місцевого бюджету направляти на ці заклади, бо вони, підкреслюю, знаходяться у підпорядкуванні району. Це не означає, що питання залишиться відкритим, бо дитсадок все-таки потрібен нашим городянам, але потрібен час, щоб влаштувати всі законодавчі колізії, - розповів цюрупинскький міський голова Василь Плотніков.

Він також розповів, що реконструкція дитсадка розпочалася ще у 2012 році. Значна частина робіт була виконана. Замінено старі віконні рами на сучасні великі, світлі та герметичні скляні пакети. Встановлено нову сантехніку, виконано ремонт усіх приміщень, здійснено сантехнічні та вентиляційні роботи.

Капітальний ремонт покрівлі було заплановано на 2013 рік, підготовлені усі необхідні експертні та кошторисні документи. Але у зв'язку з нестабільною роботою казначейської служби продовжити ремонтні роботи не було можливості.

Лише у 2014 році за сприянням міського голови Василя Плотнікова ремонтні роботи було продовжено. Спеціалізуючим підприємством було здійснено капітальний ремонт покрівлі: виконано заміну дерев'яних конструкцій, які попередньо обробили протипожежною сумішшю, здійснили роботи по гідроізоляції та покрили дах металопрофілем. На виконання робіт з міського бюджету було виділено кошти.

Практично діюча завідувач нового, але ще не укомплектованого дитсадка, наразі вихователь цюрупинського садочка №2 Світлана Захарченко зазначає, що садок місту просто необхідний: «Наразі в місті садочки дуже загружені, великі черги, буває, що діти з народження стають у черги, аби потрапити в садочок. Рішення відновити даний садок в якійсь мірі розгрузить черги і батькам цюрупинчанам буде набагато простіше. Зараз батьки намагаються виходити на роботу з декрету якомога раніше, а куди подіти діточок не знають», - говорить Світлана Захарченко.

Слова вихователя повністю підтверджують батьки, які разом з міським головою зустрічали журналістів: «Я, як кожна матір хочу, щоб дитина розвивалась, а садочок – це перший заклад, куди дитина йде, але не всі дітки туди можуть потрапити. Моя дитина ще не пішла до садочка, ми у черзі і коли потрапимо не знаємо, а чоловік та я працюємо, куди дівати дитину?», - зазначає мама маленької Уляни.

За словами міського голови, наразі вирішується питання фінансування для встановлення індивідуального опалення в дитячому садку, укомплектування меблями та необхідними матеріалами для того, щоб дитячий заклад розпочав свою роботу. Міська влада звернулася з клопотанням про допомогу у фінансуванні до Міністерства фінансів України.

З 2012 по 2015 роки з міського бюджету на відновлення ДНЗ № 1 було витрачено 409,1 тис.грн., з державного бюджету за субвенцією було витрачено 575,7 тис. грн.. Загалом для укомплектування та функціонування ДНЗ на сьогоднішній день необхідно 1,5 млн. грн..Наразі йдуть перемовини з Мінфіном про виділення коштів для соціальної сфери.

Цюрупинські родини сподіваються, що до вересня цього року новий садочок повністю укомплектують, і їхні малюки зможуть його відвідувати. Самим дітлахам садочок, здається, сподобався. Дзвінким сміхом заливаючись, малюки гасали подвір'ям та вивчали територію своїх майбутніх прогулянок.

Тетяна БОЙКО, фото автора

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів