Відтак у березні Уряд ухвалив Постанову, якою визнано за доцільне здійснити перевірку та уточнення цих даних.
Організацію роботи по уточненню інформації покладено на Державну міграційну службу України. Однак через значну завантаженість працівників ДМС та з метою уникнення черг при наданні адміністративних послуг, Урядом прийнято рішення щодо залучення до здійснення перевірок міліціонерів, представників інших органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
В міграційній службі області наголошують, що довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи без відмітки підрозділу ДМС про реєстрацію місця проживання - недійсна.
Відтак не пізніше чим через 10 днів з моменту видачі довідки органом соціального захисту, переселенці повинні звернутися до підрозділу міграційної служби за місцем фактичного проживання та повідомити свою адресу. У триденний строк після відповідного повідомлення та перевірки наведених у довідці відомостей, до довідки буде проставлено відповідний штамп про реєстрацію місця проживання.
У разі зміни адреси фактичного місця проживання, або повернення до покинутого місця проживання переселенці протягом 10 днів також мають повідомити міграційну службу.
На Херсонщині до міграційної служби, за проставленням у довідках зазначеної відмітки, звернулося майже 3000 переселенців із зони АТО та понад 100 – з тимчасово окупованої території АР Крим.
Іоанна Євич
УДМС України в Херсонській області