Які сюрпризи готує ХVII Міжнародний фестиваль «Мельпомена Таврії»?

Вже зовсім скоро Херсон накриє велетенська хвиля творчості - в обласному центрі готуються до ХVII Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії», який пройде з 23 по 30 травня.

Протягом восьми днів, херсонці та гості міста зможуть переглянути 25 вистав видатних театральних колективів із 4 країн: Україна, Грузія, Угорщина та Португалія. Відкриватиме фестиваль угорський драматичний театр імені Йокая виставою «Солдати Караді».

Традиційно напередодні театрального фестивалю у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Миколи Куліша, директор театру Олександр Книга та директор «Фестивального центру» Олександр Мудрий проводять прес-конференцію.

Директор театру Олександр Книга зазначає, що театральний фестиваль відбувся би за будь-якої погоди, адже «Мельпомена Таврії» - це невід'ємна часточка із життя нашого міста.

Олександр Андрійович розповідає, що робота по підготовці до театрального фестивалю йде повним ходом. Наприклад вчора, з Херсона відправляли квитки угорцям, бо вони не могли придбати їх в себе в обидві сторони. Також, за словами Олександра Книги, актори деяких театрів будуть прилітати одразу до нашого аеропорту, який також зробив свій внесок у фестиваль.

«Основний меседж фестивалю – «театр у пошуках істини». Враховуючи, що рік складний у фінансовому плані, ми брали проекти не дуже великі за обсягом, але в мистецькому плані вони будуть дуже значущі. Як завжди в кінці фестивалю у нас відбудеться нарада директорів театрів України, планується приїзд Міністра», - зазначає Олександр Книга.

Упродовж фестивалю буде працювати «Green zone» (зелена зона), на якій відбуватимуться читки п'єс видатних українських драматургів: Анатолія Крима, Тетяни Іващенко, Олександра Марданя, Євгена Марковського. Планується, що «зелена зона» буде знаходитися у Потьомкінському сквері.

А спеціальним гостем «зеленої зони» стане відомий білоруський драматург, кіносценарист, режисер та публіцист – Андрій Курейчик. До речі, усі заходи, які проходитимуть на «зеленій зоні» безкоштовні.

Що стосується квитків, за словами Олександра Мудрого, ціни на них не підвищували. Максимальна ціна квитка на малій сцені – 60 гривень, великій – 100.

«2015 рік важкий, хочеться, щоб в 2016 році фестиваль «Мельпомена Таврії» пройшов більш масштабно, щоб увесь світ до нас приїхав, а у нас в цей час було уже мирно небо», - зазначив Олександр Книга.

Окрім вистав на херсонців чекатимуть: карнавальна хода вулицями міста, святковий гала-концерт, майстер-класи, творчі зустрічі, бал випускників нашого міста, театральний капусник, конкурс дитячого малюнка, танцювальний марафон із казковими героями, дитячі розважальні програми.

Девіз цьогорічного фестивалю: «У пошуках істини», так що, сміливо можете її пошукати разом з Херсонським обласним академічним музично-драматичним театром ім. Миколи Куліша та іншими театрами під час ХVII Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії».

Тетяна БОЙКО

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів