Рівень захворювання на туберкульоз в Херсонській області знижується

Таку гарну новину для жителів Херсонщини повідомили вчора під час прес-конференції, яка відбулася в Департаменті охорони здоров'я облдержадміністрації.


Фахівці Департаменту охорони здоров'я конференцію провели вчора не просто так, вона була присвячена Всесвітньому та Всеукраїнському дню боротьби з туберкульозом, метою якого є підвищення обізнаності про глобальну епідемію туберкульозу.

Жителі Херсонської області вже давно знають, що ситуація щодо туберкульозу в регіоні є гіршою, ніж у цілому в Україні, проте є керованою та з тривалою позитивною динамікою.

День боротьби з туберкульозом є важливою подією і має в усьому світі велике значення для підвищення рівня обізнаності людей про симптоми цього захворювання, його діагностику та лікування, а також щодо важливості встановлення ефективного контролю за поширенням туберкульозу.

Нагадаємо, що епідемія туберкульозу зареєстрована в Україні з 1995 року, а захворюваність у Херсонській області перейшла епідемічний поріг ще у 1992 році. Кожні 10 секунд у світі від туберкульозу вмирає 1 людина, а кожні 4 секунди 1 людина занедужує.

Мікробактерії цієї інфекції досить стійкі у зовнішньому середовищі. Туберкульозна паличка може вражати всі органи та системи людського організму. Найнебезпечнішими є хворі з легеневими формами туберкульозу.

Проте більшість людей мають значну опірність до цього захворювання, зумовлену комплексом вроджених і набутих механізмів захисту, рівнем імунітету. Тому якщо загальна інфікованість туберкульозом на планеті становить 50% населення, то хворіють лише 5 - 6%.

У випадках послаблення імунної системи ризик захворіти зростає. Туберкульоз, переважно, виявляється несподівано. Часто люди, хворі на нього, навіть і не здогадуються про це.

«Ми знаємо, що туберкульоз – це тяжкий недуг, який досить поширений у світі», - говорить заступник директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Ліна Бондарева.На жаль, хворіє молодь, працездатне населення і безумовно туберкульоз відіграє визначну роль у смертності, тому ми приділяємо дуже багато уваги цьому захворюванню. Хочу подякувати усім медичним працівникам Херсонщини, які, завдяки своїй наполегливій праці по відношенню до нашого суспільства, значно зрушили у позитивну сторону ситуацію з туберкульозом, яка склалась на Херсонщині».

Позитивна динаміка дійсно спостерігається, адже за підсумками 2014 року Херсонська область вже не займає останні місця по захворюванню на туберкульоз ( найвищі показники смертності) в Україні. За словами Ліни Бондаревої, позитивні зрушення відбуваються за рахунок чітко відпрацьованої роботи в нашому регіоні.

Сьогодні Херсонщина вже має мінус 12 % захворюваності на туберкульоз у порівнянні з 2013 роком. Якщо більш детальніше, то 84,4 випадки захворюваності на 100 тисяч населення. Смертність від туберкульозу знизилася на 5 % і за підсумками 2014 року становить 16,3 випадків на 100 тисяч населення.

«У нас і меморандуми укладені, і йде тісна співпраця зі Світовими організаціями по боротьбі з туберкульозом, також у нас іде постійне навчання, тільки на минулому тижні був проведений семінар. Окремо проводяться заходи із керівництвом районів, із сільськими головами, адже туберкульоз – це наша загальна проблема і обов'язок кожного з нас боротися з нею», - підкреслила Ліна Бондарева.

Головний позаштатний фтизіатр Департаменту охорони здоров'я Херсонської ОДА Галина Коваль зауважила, що дана хвороба передається роками, тому з нею безперервно треба боротися та виявляти рішучість і відповідальність для контролю над цим захворюванням.

«Сьогодні Всесвітня організація охорони здоров'я виставила новий лозунг: зупинити туберкульоз повністю до 2035 року. На 92% має бути скорочена смертність від туберкульозу у порівнянні з поточним роком, на 90 % має скоротися захворювання на туберкульоз. А найголовніше, що людина, яка захворіла на туберкульоз не повинна витрачати жодної копійки, бо туберкульоз має бути державним завданням», - розповіла Галина Коваль.

Щоб вберегтися від туберкульозу необхідно дбати про своє здоров'я: правильно харчуватися, займатися фізкультурою, спортом, загартовуватися, дотримуватися правил особистої гігієни, бувати на свіжому повітрі, категорично уникати шкідливих звичок, своєчасно звертатися до лікаря при виявленні симптомів будь-якого захворювання.

Однак під час епідемії від захворювання не застрахований ніхто. Разом з тим, слід пам'ятати, що туберкульоз виліковний. Від своєчасного обстеження і раннього виявлення захворювання залежить успіх лікування!

Тетяна БОЙКО

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів