Політика «тихої дипломатії»: Україна активізувала зусилля для повернення Криму

Припинення окупації кримського півострову і його повернення до складу України залишатиметься пріоритетом української зовнішньої та внутрішньої політики на найближчу перспективу.

Минулого тижня Президент України Петро Порошенко в ході візиту до Харківської області відзначив, що наполеглива робота української влади та дипломатії поверне Крим до складу нашої держави.

Президент України також наголосив, що не проводилося жодної телефонної розмови, жодної зустрічі, в яких тема повернення Криму не була б пріоритетом. І врешті-решт ця наполегливість має дати необхідний політичний результат.

На зовнішній арені у площині реалізації ініціатив Президента України відзначається поступальна динаміка та консолідація зусиль міжнародної спільноти, експертних кіл заради відновлення територіальної цілісності нашої держави.

За підсумками засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ в Базелі на початку грудня 2014 року сформовано проектну групу видатних європейських діячів та експертів з питань безпеки, які працюватимуть в напрямку розробки ефективних політико-правових механізмів звільнення Криму від тимчасової окупації.

У сучасних умовах в МЗС України активно працює над впровадженням комплексу заходів, які мають назву «тихої дипломатії». Її непомітна, але ефективна дія має призвести до відновлення державного суверенитету в Криму.

Водночас, з метою супроводження кримської проблематики на рівні вищої законодавчої влади, за ініціативою Блоку Петра Порошенко 04 грудня 2014 р. у Верховній Раді України створено міжфракційну групу «Крим».

Перспективним аспектом відновлення в Криму єдиного з Україною інформаційного простору є проект впровадження на окупованому півострові українського супутникового мовлення, над яким наразі працює Міністерство інформаційної політики України.

Зазначений проект спрямований на забезпечення якісного мовлення українських ефірних теле і радіо каналів на території Автономної Республіки Крим.

Георгій БЯНОВ

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів