В Херсонській області запрацюють 73 пересувних відділення Укрпошти

укрпошта, відділення, маршрути
До кінця 2020 року Укрпошта запустить на Херсонщині 73 авто пересувних відділень, які обслуговуватимуть 608 сіл з населенням до 2 тис. жителів.

У Херсонській області 608 сіл з населенням менше 2х тисяч жителів, де проживає майже 300 тис. мешканців. Загалом в Україні таких сіл понад 26 тис. і більш як 10 млн їх жителів не мають доступу до таких необхідних установ, як аптеки, банки, магазини побутової техніки тощо. Наприклад, банківські відділення присутні лиш в 5-6% населених пунктів, а їх загальна кількість складає лише 7,5 тис відділень по усій банківській системі. І сконцентровані банківські відділення виключно у великих селищах та містах. Протягом 2019 року кількість аптек і аптечних пунктів сумарно зменшилася майже на тисячу одиниць і станом на січень 2020 року в Україні було зареєстровано трохи менше 20 000 аптечних торгових точок (в селах і селищах міського типу – 26% або 5200 торгових точок).

«Проєкт пересувних відділень – це життєва необхідність як для Укрпошти, так і для села. Сільські жителі зможуть зручно сплачувати комірне, отримувати пенсії, замовляти та отримувати ліки та товари з інтернет-магазинів, поповнювати мобільний, купувати продукти харчування та побутову хімію, надсилати посилки. А декотрі вперше отримають доступ до ліків та дрібної побутової техніки у власному селі. До того ж завдяки цьому сучасному формату співробітники мають можливість працювати комфортно та безпечно у новеньких авто та заробляти у середньому на 70% більше», – прокоментував Вадим Шестопалов, директор Херсонської дирекції Укрпошти.

Бригада пересувного відділення складається з начальника відділення, листоноші бригади та водія супроводжувача. У населених пунктах, де навантаження більше, буде працювати постійна листоноша села. Команда пересувного відділення працює на повну ставку та має вищий оклад. Начальник отримає від 8000-9775 грн, листоноша — від 5000-6210 грн, водій-супроводжувач — від 7500-11250 грн. А система бонусів та мотивації дозволяє заробляти ще більше.

До кінця 2020 року 73 авто FIAT DOBLO обслуговуватимуть 608 населені пункти області. Для кожного села буде розрахований оптимальний графік роботи пошти в залежності від потреб населення. Формат пересувних відділень дозволяє надавати більше послуг. Тому у селах, де попит збільшуватиметься, відповідно збільшуватиметься кількість днів, коли пошта приїжджатиме у населений пункт. У день приїзду автівки Укрпошти працюватиме і точка присутності (приміщення Укрпошти або приміщення надане сільрадою, де будуть надаватись поштові послуги). А у населених пунктах, де навантаження більше буде працювати постійна листоноша села навіть у дні, коли авто Укрпошти не приїжджає.

Авто FIAT DOBLO повністю укомплектовано для зручної роботи бригади пересуного відділення. Воно тримісне, з обладнаним робочим місцем для листоноші бригади. Пересувне відділення має тепло- та шумоізоляцію, кондиціонер та пічку для обігріву, щоб працівники працювали комфортно за будь-якої погоди. При цьому авто має великий ізольований багажний відсік для посилок, систему для сортування кореспонденції, вогнестійкий сейф та сумку-холодильник для доставки ліків. Підвищена вантажопідйомність авто у порівнянні з пересувними відділеннями Чернігівщини дозволяє авто виконувати свої функції в погану погоду та у малопрохідній місцевості.

Нагадаємо, що Укрпошта запускає пересувні відділення у 6 областях України: Київській, Одеській, Херсонській, Закарпатській, Черкаській та Чернівецькій. До кінця 2021 року проєкт масштабують на села та селища по всій території України. Про це стало відомо 5 серпня 2020 року під час офіційної презентації нових авто пересувних відділень Укрпошти.

Нагадаємо, що влітку 2018 року проєкт стартував у Чернігівській області. Жителі маленьких сіл та селищ отримали доступ до повного спектру послуг Укрпошти у точці присутності (приміщенні, де надає послуги начальник відділення чи листоноша села) або пересувне відділення приїжджає безпосередньо до їхніх дворів та домівок. Новий формат також дозволяє співробітникам Укрпошти працювати в комфортніших умовах на повну ставку та заробляти на 70% більше.

Довідково: Пересувне відділення поштового зв’язку (ПВПЗ) — це повноцінне поштове відділення, яке приїжджає у невеликі села та смт з населенням до 2 тис. жителів. Пересувні відділення потрібні для того, аби жителі навіть найвіддаленіших і найменших населених пунктів України отримали всі потрібні їм поштові, логістичні й фінансові послуги, а також доставку ліків.

10 квітня 2020 року Укрпошта підписала договір фінансового лізингу з ПУМБ про закупівлю 500 автомобілів Fiat Doblo Maxi для пересувних відділень вартістю майже 8,5 млн євро. У тендері із закупівлі автомобілів для пересувного відділення на Prozorro взяли участь 4 учасники, які запропонували 3 моделі машин. Переможцем стал Fiat Doblo Cargo Maxi із загальною ціною в 16,9 тисяч євро, що включає забудову, додаткове устаткування, брендування і технічне обслуговування протягом трьох років. А ціна «базової» моделі на 25% дешевше, ніж її вартість в автосалоні.

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів