Де ж правда, брат?

Де ж правда, брат?
Працівники бюджетних установ продовжують, не дуже голосно, адже кричати про це не можна, жалітися, що Державне казначейство продовжує затримувати поточні виплати.

Про такі ж саме проблеми говорять і у органах місцевого самоврядування. Не дивлячись на те, що на їх розрахункових рахунках є гроші, Держказначейство не пропускає платежі.

Віктор Анісімов, економічний експерт ГО «Воля»: «Це може свідчити про те, що: по-перше, у держави немає коштів («віртуальні», на паперах є, а реальних не вистачає); по-друге, гроші накопичують для проведення відповідних соціальних виплат, які задекларували для пенсіонерів та малозабезпечених верств населення, які будуть здійснені за кілька днів до другого туру голосування по виборам Президента України».

Натомість, за інформацією Держказначейства, запаси грошей на єдиному рахунку станом на 1 квітня поточного року зросли до 15 мільярдів гривень, що становить приріст до березня +100%.

Держказначейство переконує, що поточний залишок майже вдвічі вищий показника на аналогічну дату минулого року і у 1,5 рази – показника, який був на початок поточного року.

Ольга Власова, експерт-аналітик розповіла, що залишок коштів на єдиному рахунку Державної казначейської служби станом на 1 березня 2019 року складав 8,2 млрд грн, а це на 31,3% менше ніж було у лютому.

Експерти пояснюють, що «Обсяг коштів на єдиному казначейському рахунку постійно змінюється, збільшуючись під час надходжень податків та інших обов'язкових платежів до державного та місцевого бюджетів і знижуючись під час пікових навантажень за видатками».

Слід так само не забувати, що у розпорядженні Уряду є ще й валютні рахунки. За даними Казначейства залишки валютних коштів на рахунках Держказначейства в лютому знизилися до еквівалента 30 млрд. грн., тоді як станом на 1 січня поточного року вони складали 47 млрд. грн (приблизно $1,5 млрд. і 200 млн. євро).

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів