Херсонці, тримайтеся – норму «зрізали»

Буквально три дні тому у матеріалі «Хтось з херсонців з 1 березня отримуватиме додаткову готівку...»,говорячи про те, що з 1 травня буде призначатися субсидія за новини правилами написав: «У травні відбуватиметься нове призначення (субсидій – авт.) і тоді, як говорять економісти, вся історія з монетизацією лусне як мильна бульбашка по двох напрямках: з одного боку не вистачатиме грошей, з іншого – знову будуть зменшені соціальні норми».

Прикро, невже я виявився правий? 1 березня Кабмін повідомив, що він прийняв рішення про зміну норм споживання газу без лічильників. Хто від цього виграє: громадяни чи власники облгазів?

Рішення Уряд ухвалив у середу, 27 лютого, і це була його «відповідь» на те, що облгази/газзбути почали оспорювати в судах прийняті 30 січня норми споживання, які були встановлені постановою № 63 на рівні 3,29 куб. м на одну людину для домогосподарств з газовою плитою і централізованим гарячим водопостачанням (ЦГВ); 5,39 куб. м – з газовою плитою, без ЦГВ і водонагрівача; 10,49 куб. м – з газовою плитою і водонагрівачем.

Як заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, Кабінет міністрів знизив норму споживання газу для споживачів без лічильників з 3,29 куб. м до 3,28 куб. м, на одну людину для домогосподарств з газовою плитою і ЦГВ.

Коментуючи оскарження облгазами знижених норм споживання, Рева відзначив, що на наступному засіданні Кабмін розгляне комплекс заходів щодо врегулювання даної ситуації.

Як повідомлялося раніше, ПрАТ «Кременчукгаз» оскаржило постанову КМУ про зниження норм, в результаті чого Окружний адміністративний суд Києва 21 лютого припинив дію п.п. 1 – 3 цього документу.

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв, що у разі якщо облгази/газзбути будуть оскаржувати затверджені 30 січня норми споживання, то Уряд, у відповідь, буде цілеспрямовано їх знижувати на 0,01 куб.м.

Слід так само нагадати, що наприкінці листопада 2018 року Касаційний адміністративний суд Верховного суду скасував дію встановлених постановою Кабміну № 203 норм споживання природного газу для побутових споживачів без лічильників. Замість них вступили в силу попередні (встановлені постановою уряду № 619 від 8 червня 1996 року, в редакції від 1 жовтня 2014 року) завищені у два-три рази.

Скасованою постановою норми споживання газу були встановлені на рівні 3,3 куб. м на одну людину для домогосподарств з газовою плитою і ЦГВ; 5,4 куб. м – з газовою плитою, без ЦГВ і водонагрівача; 10,5 куб. м – з газовою плитою і водонагрівачем. Знову набрали чинності норми, які були встановлені у грудні 2018 року постановою № 619 на рівні 9,8 куб. м, 18,3 куб. м і 23,6 куб. м на одну людину відповідно.

Саме на підставі різниці між цими нормами клієнти облгаззбутів у грудні 2018 року почали отримувати платіжки з урахуванням начебто накопиченої за попередні 30 місяців заборгованості. Коли стався «вибух» у облгазах заявили, що сума боргу, нарахована за період дії, на їхню думку занижених норм, була приведена виключно у інформативних цілях і не підлягає сплаті. У той же час там підкреслили, що наступні рахунки будуть приходити вже з урахуванням підвищених норм.

Для врегулювання цього питання Кабінет міністрів наприкінці січня 2019 року повернув знижені норми споживання газу для побутових споживачів без лічильників, зокрема, встановивши норму в розмірі 3,29 куб. м.

Чого ж чекати далі? Хто кого «переможе», і хто в решті-решт буде за все платити? Майже риторичне питання...

Що ж реально буде із нормами газу для «субсидіантів» поки питання так і залишається відкритим...

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон