Херсонці мають знати: борги по субсидіях ростуть

Тільки за І півріччя поточного року заборгованість держави по виплаті грошей по пільгам і субсидіям пересічним громадянами зросли до 8,3 млрд. грн. Таку невтішну статистику офіційно наводить Рахункова палата України.

У першому півріччі поточного року тільки 77% українців, які мають на це право, на ділі отримали гроші.

Рахункова палата попереджає: якщо не забезпечити населення відповідними виплатами, які зобов'язалася і взяла на себе держава в повному обсязі, то країну чекають серйозні ризики.

«За підсумками першого півріччі, станом на 1 липня, заборгованість по пільгах та субсидіях для населення для оплати житлово-комунальних послуг у держави склала 8,3 мільярда гривень. 60% цієї заборгованості вже прострочено, - повідомляється на сайті казначейського відомства з посиланням на результати аналізу виконання державного бюджету України на 2018 рік у першому півріччі.

– За перші шість місяців 2018 року – в січні-червні - була перерахована субвенція для надання пільг і житлових субсидій на рівні тільки 77% річного плану».

Якщо заборгованість й далі зростатиме, а так воно і є – за оперативними показниками тенденція зберігалася у вересні – серпні, то до кінця року борги можуть збільшитися до 50 – 45% від плану.

Такий рівень боргу викличе колапси у системі ЖКГ, тепло та енергозабезпечення, - переконують експерти.

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон