Пенсії у херсонців можуть зрости, а можуть…

Сьогодні в Україні 80% пенсіонерів живуть за межею бідності. Втім, все може змінитися...

У понеділок, 3 квітня, під час презентації плану дій Уряду України на 2017 рік і середньострокового плану пріоритетних дій до 2020 року, Прем'єр Володимир Гройсман зробив «гучну» заяву щодо того, що вже з 1 жовтня, цього року, Уряд готовий якісно підвищити пенсії.

При цьому займаючись саморекламою Гройсман не сказав жодного слова конкретики: за яких умов, за рахунок чого, і наскільки «якісно»?

Правда одну з умов він таки озвучив: якщо буде підтримано пропозицію Уряду щодо запропонованої «пенсійної реформи». Які там чинники, що вона включає, якім чином торкнеться тих, хто працює зараз? Прем'єр «скромно» промовчав.

Фахівці коментують таку заяву тільки як «рекламну акцію»: Гройсман відчуває свою «кончину», а тому хапається за соломинку.

Нагадаю, що «пенсійна реформа», це одна з умов МВФ щодо подальшого кредитування України. У свою чергу, як про це не раз наголошувалося, Уряд пропонував:

- подальше підвищення віку для виходу на пенсію;

- скорочення пільгових та спеціальних пенсій;

- перегляд умов виходу на пенсію за станом здоров'я;

- «коригування» виплат тим, хто доглядає хворими певних груп тощо.

Політичні аналітики вважають, що така заява викликана тим, що рівень довіри до Уряду і безпосередньо до Прем'єра падає, а тому він взявся грати у «політичний популізм» заради того, аби підняти власний рейтинг. Крім того фахівці наголошують, що сьогодні у суспільстві все більш голосно говорять не тільки про відставку уряду, але й про проведення в України дострокових виборів, як Парламентських так і Президентських.

У свою чергу політтехнологи переконують, що заява спрямована проти певних політичних груп, які критикують діяльність Гройсмана. Такою заявою Гройсман вже зараз намагається скомпрометувати тих депутатів ВРУ, які будуть голосувати проти запропонованих «реформ».

Якщо «реформа» буде провалена у ВРУ (про що говорить загальна ситуація несприйняття пропозицій Гройсмана навіть з боку провладних депутатів), то такою заявою Прем'єр заклав для себе шпаринку на майбутнє, аби потім мати можливість говорити: ми пропонували суттєве збільшення пенсій, у тому що його не буде винні ті депутати, які не проголосували за наші пропозиції.

Гройсман переконував, що очолюваний ним Уряд знає як проводити реформу так, аби вона була справедливою і дозволила вийти на рівень коли Пенсійний фонд буде працювати без дефіциту.

Слова, красиві слова, а де ж реальні пропозиції, розрахунки... Чому вірити?

Сергій ОСОЛОДКІН

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів