Центр права у Скадовську

Центр права у Скадовську
Звичайно, подія у Скадовську сталася знакова. Знакова не тільки для Херсонської області, але й для всієї України. На черговій сесії міськради депутати ухвалили рішення про створення Центру безкоштовної правової допомоги - поки що єдиного в невеликих містах країни. Подібний центр вже діє в Одесі. Відтепер Скадовськ відкрив рахунок таких центрів і в малих містах.

Щоб ця подія відбулася, знадобилося три роки. Треба віддати належне голові міста - Олександру Гавришу і міським депутатам, які, пробиваючи ідею створення подібного центру, неодноразово зверталися до вищих органів законодавчої влади. Але отримували відмову. Столичні чиновники зазвичай посилалися на те, що така діяльність у міськраді не передбачена чинним законодавством. І, тим не менш, правозахисна робота в рамках міської ради велася протягом всіх цих років. Це стало можливим завдяки підтримці Міжнародного Фонду "Відродження" та Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров'я. Підтримці експертній, моральній і, звичайно ж, фінансовій.

За ці роки в Центр правової інформації, очолюваний Іваном Шульгою, звернулися за правовою допомогою та отримали консультації більше 4000 городян і сільських жителів. Це переважно малозабезпечені громадяни, в яких немае коштів для гонорарів платним юристам. Якщо розглянути так званий тендерний склад тих, що звернулися то Центру, то 62 відсотки становлять жінки. Більшість - із сільської місцевості. Особливою соціальною активністю вирізняються жителі міста і сіл у віці шістдесяти років і старші, що цілком зрозуміло. Адже 75% з них - представники категорії "Діти війни", які мають право на щомісячні соціальні виплати. Однак в силу тих чи інших причин їх не отримують. Чимала кількість звернень - понад 22 відсотки - пов'язана з судовими питаннями, що стосуються права на житло, володіння землею та отримання спадщини. Якщо в 2011 році сімейні справи складали одиниці, то в минулому році вони вже досягли більше чотирьох відсотків від загальної кількості звернень.

Ось як прокоментував відкриття Центру безкоштовної правової допомоги міський голова Скадовська Олександр Гавриш:
- Ми послідовно продовжуємо важливий для міста шлях, який почали 2 роки тому. І переконали депутатів у важливості Центру безоплатної допомоги, а ті нас підтримали. Адже до нас приходять на прийом люди з проблемами. Переважній більшості ні міський голова, ні депутати не можуть допомогти. Як правило, це розбіжності між сусідами або родичами. Треба звертатися до суду, а люди бояться. І ображаються на владу. А тепер ось можемо порадити проконсультуватися безкоштовно у юриста, який підкаже, як знайти вихід. Далеко не всі проблеми вирішуються одразу, але городяни тепер знають, куди звертатися за допомогою. Центр допомагає знімати соціальну напругу і піднімає авторитет влади.Тому керівництво міста вирішило підставити своє плече скадовчанам, які зможуть і надалі отримувати безкоштовні юридичні консультації. Центр правової допомоги за фінансової підтримки місцевого бюджету в повному обсязі починає діяти з першого лютого цього року. А уповноважений міської громади із захисту прав людини Іван Шульга затверджений керівником Центру. На першому етапі правова допомога надаватиметься жителям Скадовська. Але в найближчому часі міська рада має намір клопотати про надання такої і для селян.

Тетяна Шипілова //Вгору №2 (537) 10 січня 2013р.

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів