Залізний Порт потерпає від пожеж

12 січня о 05:20 на пульт 8-ї Державної пожежно-рятувальної частини Голопристанського району надійшло повідомлення про пожежу в дерев'яних будинках пансіонату «Енеїда» у с. Залізний Порт.

Черговий караул на автомобілі КамАЗ виїхав до місця пожежі і о 06:30 приступив до гасіння пожежі. Слід зазначити, що відстань від Голої Пристані до Залізного Порта складає 60 км і в районі ближче немає ніякого пожежного підрозділу.

Зі слів жінки-охоронця орієнтовно о 04:15 вона вийшла з приміщення охорони і помітила трьох осіб, які тікали в глибину території. Підійшовши до дерев'яних будинків побачила, що в двох рядах горить по одній споруді.

На момент прибуття чергового караулу площа пожежі становила близько 400 кв.м. Внаслідок сильного вітру вогонь швидко розповсюджувався по дерев'яних будівлях. Пожежа поглинала будинок за будинком, оскільки між ними зовсім не було протипожежних розривів. Але вогнеборцям все-таки вдалося порятувати решту будинків, що побудовані неподалік.

Слід зазначити, що цей пансіонат довгий час не перевірявся, оскільки господарі не допускали на об'єкт співробітників державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки для проведення профілактичної роботи.

Пожежу локалізували о 7:00 і остаточно ліквідували об 11:50. Ймовірна причина пожежі – підпал. Матеріальний збиток встановлюється.

Ця надзвичайна подія поповнила перелік подій, що відбуваються у Залізному Порту останнім часом. Нагадаємо їх хронологію.

5 січня 2014 року близько п'ятої години ранку в с. Залізний Порт виникла пожежа у приміщенні двохповерхового корпусу для тимчасового проживання відпочиваючих бази відпочинку «Славутич». Для ліквідації пожежі залучались пожежно – рятувальна техніка та особовий склад трьох районних підрозділів ДСНС області. Ліквідація пожежі проводилась більше двох годин. Збитки від неї склали понад 500 тис. грн.

6 травня 2012 року. Через необережне поводження з вогнем у Залізному Порту горіло кафе «Козацька мрія», в результаті пошкоджено 6 будівель, збитки від пожежі склали 4 млн. 451 тис. 600 грн. Для ліквідації пожежі залучались пожежно – рятувальна техніка та особовий склад 3-х районних підрозділів ДСНС області.

16 липня 2012 року пожежа на відкритій території між с. Залізний Порт та с. Більшовик. Пожежа швидко поширилась на площі 39 гектарів і створила загрозу для відпочиваючих в наметових містечках та кемпінгах, розташованих на цій території. Для евакуації відпочиваючих, техніки та ліквідації наслідків пожежі залучалася пожежно – рятувальна техніка та особовий склад знову декількох підрозділів ДСНС області.

Ще у березні 2011 року видане розпорядження голови обласної державної адміністрації № 162 «Про організацію роботи щодо створення в області місцевих пожежних команд», відповідно до якого у Залізному Порту мав бути створений підрозділ місцевої пожежної охорони. Однак, ні селищний голова, ні депутатський корпус до цього часу не вживають заходів щодо створення підрозділів місцевої пожежної охорони у населених пунктах курортної зони. Як результат, пожежі, які виникають на території населених пунктів, а також на об'єктах з масовим перебуванням людей, можуть привести до загибелі, травмування людей, нанести значні матеріальні збитки.

Які ще надзвичайні події повинні статися у Залізному Порту, щоб виконавча влада зрозуміла, що пожежна команда вкрай необхідна? Для людей і їх безпеки.

Головне управління ДСНС України у Херсонській області

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів