У національному парку на Херсонщинi виявили чуму свиней

парк, свині, спалах чуми
На Херсонщині – черговий спалах африканської чуми свиней. Тільки не на фермах, як було раніше, а в дикій природі. Зараженими виявилися дикі кабани на території Національного природного парку «Нижньодніпровський», а також у плавнях біля населених пунктів Понятівка та Дар’ївка.

Згідно рішення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, у зоні епізоотії носіїв інфекції знищать, а їх туші утилізують. Тут заборонять полювання та візити туристів.

Не виключено також, що саме людська діяльність і призвела до спалаху АЧС. Адже влітку пониззя Дніпра перетворюється на суцільну зону відпочинку – сюди приїжджають на риболовлю, пікніки, на дачі. І викидають на стихійних звалищах у тому числі й залишки м’ясопродуктів, які можуть бути інфіковані африканською чумою свиней. Людям вона не шкодить, а от для диких кабанів, котрі на цих звалищах можуть харчуватися, така ж небезпечна, як і для свійських тварин. У чому на Херсонщині вже переконалися.

До того ж, АЧС може поширюватися й далі – тоді кабанів доведеться знищити по всій області. А потім завозити й акліматизувати їх знову, із великими витратами грошей та ресурсів. Перспектива сумна, але цілком реальна.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів