На Херсонщині за екологічний злочин призначили символічне покарання

Берислав, злочин, Яновський
Карати природогубів, безумовно, треба. Однак у нас покарання за екологічні злочини треба чекати роками. І воно зовсім не означає, що після слідства та суду такі ж злочини не повторюватимуться.

От і в Бериславі Державна екологічна інспекція Херсонщини ще в 2019 році зафіксувала аварійне скидання неочищених стічних вод від кількох багатоповерхівок просто до Каховського водосховища. Загалом, туди впродовж року відправили 9 тисяч 268 кубометрів фекалій з системи централізованої каналізації житлових багатоповерхівок.

Причому нікого за це волі не позбавляли: Бериславська місцева прокуратура просто подала до Господарського суду області позов про стягнення з комунального виробничого управління «Бериславский водоканал» скромного відшкодування на 38 тисяч 756 гривень.

Водоканалівці ще й платити відмовлялися, нагадуючи, що «відповідальність за скиди з непрацюючих очисних споруд є Бериславська міська рада» (кінець цитати). Та суд все ж зобов’язав їх розрахуватися за шкоду, завдану навколишньому природному середовищу.

Але що з того? Про належну роботу очисних споруд у Бериславі лише мріють – з 2011 року на їх реконструкцію шукають грошей, та все ніяк не знайдуть. Тож скиди повторюються, хоча це не заважає обласним чиновникам заманювати туристів до зон відпочинку на берегах Дніпра – адже там у воді такі «привабливі» смердюхи плавають!

І всі при ділі: екологічні інспектори фіксують забруднення, прокуратура фіксує порушення законів та подає позови, судді виносять ухвали. Але в головному не міняється нічогісінько: Берислав як не мав очисних, так і не має. Бруд як стікав до водосховища, так і стікає.

Оце вам наші «перемоги» бюрократії над здоровим глуздом.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів