У Херсоні почався сезон кліщів

Херсон, кліщі, Яновский
Перший городянин, котрий підчепив такого «наїзника», уже звернувся до регіональної держустанови «Лабораторний центр».

Ентомолог «Лабораторного центру» Валерій Кліментієв застерігає, що з кліщами можна зіткнутися на дачах, у парках і навіть у зонах відпочинку: «Минулого року під час обстеження Гідропарку на пляжах кліщів не було, а от на острові із міні-зоопарком двох таких комах я виловив. І це ще небагато», - розповідає Валерій Кліментієв.

Минулого року у цей час кліщів було повнісінько. Зараз їх значно менше через те, що квітень видався прохолодним. Кровососи не виявляють активності, та й люди поки не поспішають відпочивати на природі – по-перше, немає тепла, по-друге, свої корективи вносять карантинні обмеження.

Втім, остерігатися зустрічей із кліщами треба за будь-яких обставин, не забуваючи про необхідність носити щільний одяг у місцях їх концентрації, і періодично оглядати себе. Якщо ж кліщ таки уп’явся в тіло, відривати його самотужки не варто – хоботок може залишитися в рані й спричинити запалення. Доцільніше звернутися у лікарню чи поліклініку до хірурга.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів