На Херсонщині палає степ

степ, підпали, дим
Завершення збирання ранніх зернових на Херсонщині ознаменувалося велетенськими димовими стовпами.

Заради економії на оранці окремі власники полів (як правило, дрібні фермери та індивідуали) заходилися палити стерню. І жодні підвищені штрафи їх не зупиняють: протягом лічених днів у степу вже вигоріло майже двадцять гектарів скошених полів під Херсоном, а також у Великолепетиському, Каховському та Новотроїцькому районах.

Вогнеборці просто збиваються з ніг, намагаючись встигнути на кожне загоряння, яких щодня фіксується більш як по три десятки!

Причому питання навіть не в тому, що стерня обернеться на згарище. Адже на попіл можуть перетворитися ще не скошені лани, лісосмуги та господарські будівлі по сусідству із місцями загорянь.

Однак схоже, що цей простий аргумент палії у розрахунок не беруть, а викриття вони не бояться: адже запалити пожнивні рештки та втекти світ за очі можна за лічені секунди. А якщо винуватця не зловили на місці злодіяння, то довести його провину вкрай важко, якщо взагалі можливо. От і палають поля по всьому південному степу.


Сергій ЯНОВСЬКИЙ

Фото автора
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів