На Херсонщині затримали лiтак у заповiднику

Асканія-Нова, літак, Яновський
Днями пости державної служби охорони заповідника Асканія-Нова на Херсонщині зафіксували проліт невеликого літака типу АН-2 над територією установи.

Все б нічого, та апарат йшов на висоті менше двохсот метрів, лякаючи рідкісних тварин і птахів. Тоді як Закон України «Про природно-заповідний фонд» передбачає, що такі перельоти мають здійснюватися на двокілометровій висоті! І то – лише у випадку надзвичайної ситуації або з дозволу ученої ради заповідника.

Тому охорона сповістила про інцидент та імовірний напрям руху літака директора заповідника Віктора Гавриленко. А той заходився шукати порушника. І такі домігся свого!

– Розшукуваний літак сів біля села Ясна Поляна Новотроїцького району. Вже на місці посадки я його оглянув, і здивувався: складалося таке враження, що «прибульця» складали до купи з запчастин від трьох різних літаків. Його двигун та шасі були одного кольору, фюзеляж – іншого. Пілот пояснив, що надає послуги з обробітку полів «хімією» з повітря, а до заповідника залетів помилково, бо «збився з курсу».

Однак документи пред’являти відмовився, тому я викликав поліцію. Далі було ще цікавіше. Як з’ясувалося, документів на літак не було жодних, посвідчення пілота – також. Він зміг надати поліцейським тільки свій цивільний паспорт із реєстрацією у Полтавській області, – розповів Віктор Гавриленко.

Поліція дивний літак затримала. Належить він якомусь приватному підприємству, а базується начебто в Херсоні. Але де саме – невідомо. Наразі, на горе-пілота склади два протоколи: один – за порушення законодавства про природно-заповідний фонд, другий – за невиконання законних вимог працівника правоохоронного органу.
Тож суд може призначити «повітряному заробітчанину» щонайменше 7,8 тисяч гривень штрафу. Та й «дикий» літак може піти спочатку під арешт, а потім пі конфіскацією. Адже підніматися на ньому в небо просто небезпечно – як для самого авіатора, так і для людей, на чиї голови «пташка» може звалитися.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
Фото Віктора ГАВРИЛЕНКО. На знімках: затриманий літак; а також його пілот.
© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів