На Херсонщині активізувалися «коронавірусні» аферисти

аферисти, карантин, страхи, поліція
Паразитувати на людських страхах і нещастях – давня звичка шахраїв усіх мастей. Щойно у нас оголосили карантин для подолання епідемії коронавірусу, як невідомо звідки вигулькнули людці, котрим закортіло отримати з цього свою вигоду.

У селі Музиківка під Херсоном, приміром, вулицями ходили «волонтери» – випрошували гроші буцімто «на боротьбу з COVID-19». Та не пощастило: натрапили на жіночку, котра їх розкусила, і обдзвонила всіх, кого знала, попередивши про ошуканців. «Щойно дізнавшись про обурливий випадок, я попросив начальника опорного пункту знайти зайд, і доправити до поліції. Той об’їхав село, але вже нікого не знайшов – псевдо волонтери зрозуміли, «чим пахне», і втекли. Можу сказати напевне лише одне: за описом, злочинці цілком точно були приїжджими», – розповів голова Музиківки Олександр Лейбзон.

Не виключено, що ті самі «борці з коронавірусом» можуть з’явитися і деінде. Та й не тільки вони: на Таврійському житловому масиві Херсона, приміром, біля під’їздів житлових багатоповерхівок уже бачили двох «кадрів» у ізолюючих костюмах, із розпилювачами та балонами із якоюсь рідиною. Вони наполягали, аби їх пропустили до квартир мешканців – нібито «для дезінфекції», посилаючись на чийсь «наказ». Звичайно, ніхто таких наказів не давав, і не міг давати, бо навіть після виявлення (підтвердженого лабораторно) зараженого у конкретному будинку в обов’язковому порядку дезінфікують тільки під’їзди, подвір’я та інші місця громадського користування.

Відтак, під знезаражувачів також маскувалися аферисти. Найпевніше, вони хотіли проникнути до чужих помешкань, щоб поживитися там грошима й цінними речами. Але то півбіди. Адже ніхто не відає, що то була за рідина у їх балонах. Нехай би просто вода «для імітації». А може виявитися й якась агресивна речовина, чиє розпилювання шкодить здоров’ю й меблі псує. Тож заради власної безпеки до квартир і будинків таких-от помічників не треба й на гарматний постріл підпускати.

«Ані працівники ДС НС, ані медики, ані фахівці Держпродспоживслужби ніяких обходів квартир громадян наразі не виконують, – наголосила начальник відділення комунікації Головного управління Національної поліції Херсонщини Тетяна Пшонь. – Якщо спроба проникнення до житла має місце, слід повідомити про це на телефонний номер 102. І чекати прибуття поліції».

Сергій ЯНОВСЬКИЙ

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів