В Херсоні деякі будівлі держустанов знаходяться у пожежно небезпечному стані

Досліджуємо хронологію подій і ймовірність подібного в Херсоні, яка, до речі, доволі велика.

Трагедія в Одесі 4 грудня 2019 року — пожежа в коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу — перетворилась на трагедію всеукраїнського рівня, адже в ній понад 30 осіб постраждали і на сьогоднішній день відомо про 10-х загиблих.

Хронологія трагедії

Експерти Вектору прав людини відтворили хронологію трагедії, через яку 8 грудня вся Україна поринула в жалобу.

4 грудня

Близько 10 ранку в коледжі сталася пожежа на 3 поверсі, яка згодом охопила всю будівлю: http://bit.ly/2Ryrgbh. Стало відомо про загибель 16-річної студентки. Внаслідок пожежі будівля була зруйнована, щонайменше 14 людей, які були того дня у коледжі, не виходили на зв'зок. Їх шукали рятувальники.

5 грудня

Під час проведення пошукових робіт знайшли тіло жінки. Нею виявилась викладачка коледжу Ганна Бортюк.

6 грудня

Під час розбирання завалів виявлено тіла ще 2 загиблих.

7 грудня

Близько першої ночі під час розбору завалів виявлено тіло ще 1 людини. Згодом, о 16:30, під час розбору завалів знайдено ще двох загиблих. Ввечері у лікарні помер рятувальник.

8 грудня

О 8.30 під час розбору завалів виявлено тіла 2 осіб. Поліція готує підозри двом особам.

Трагедія в одеському коледжі, на жаль, далеко не перша в Одесі:

16 вересня 2017 року у дитячому таборі «Вікторія» сталася пожежа: загинули три дитини.

10 червня 2019 року горіла психлікарня, 7 людей загинули, одна з них - це медсестра, яка тоді була на зміні.

У ніч з 16 на 17 вересня 2019 року одеському готелі «Токіо Стар» сталася пожежа, загинули 9 людей.

Херсонська трагедія 2017 року

Херсонці навряд чи можуть забути трагедію, яка сталась два роки тому, коли в результаті пожежі в будинку по вулиці Пилипа Орлика загинули зокрема діти.

Тоді дводенна жалоба за загиблими огорнула місто, а сотні містян допомагали постраждалим, чиї помешкання вигоріли вщент, адже будівля старої забудови вигоріла вщент. Поліція тоді відкрила провадження за ст. 270 Кримінального кодексу України «Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки».
Після цієї трагедії чимало говорили про необхідність обстеження електричних проводок будинків старої забудови, про безпеку тощо. Але загроза трагедії для багатьох забудов лишається.

Небезпечні будинки Херсона

На розі вулиці Богородицької та провулку Санаторного знаходиться недобудова, яка час від часу стає притулком для безхатченків і періодично — «героїнею» викликів ДСНС. Особливо в період, коли стає прохолодно. Втім, будинок знаходиться впритул до сусідів, а поруч із ним проходить газова труба.

Дві пам'ятки, які знаходяться у центрі Херсона, також потенційно небезпечні, адже з них час від часу осипаються частини фасаду, а внутрішні складові поступово руйнуються.

В будівлі по провулку Козацькому, 10 знаходиться управління Державної казначейської служби України у місті Херсоні. Фото входу та другого поверху Ви можете бачити: будівля фактично розходиться по швах. На третьому поверсі — казначейство. Є ще четвертий поверх — там працюють екологи. Це приміщення комунальної власності громади міста Херсона. Саме в таких умовах працюють наразі фахівці, які фактично здійснюють видатки усіх бюджетних установ міста. Керівництво структур, які працюють в будівлі, неодноразово звертались до міської влади зі зверненнями про стан будівлі, але наразі ремонтів, реконструкцій чи переведень фахівців до інших приміщень із гідними умовами не передбачається.

Вочевидь, ми зібрали не всі небезпечні локації в Херсоні. Але принаймні цей перелік вже вражає.

Редакція «Кавун.City» щиро співчуває родинам загиблих під час пожежі в Одесі та сумує разом зі всією Україною. Ми сподіваємось, що постраждалі швидко одужають, а подібне ніколи не повториться в жодній громаді України.

Євгенія ВІРЛІЧ

Кавун-Сity

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон