Херсонські школяри залишилися без мікроскопів

Херсонські школяри залишилися без мікроскопів
Без нових мікроскопів для вивчення природознавства залишилися учні молодших класів у Херсоні, котрі навчаються за програмою «Нова українська школа».

 

Їх батьки та педагоги «щиро дякують» за це недобросовісним бізнесменам. Коментує секретар тендерного комітету міського управління освіти Людмила Пурха:

Відкритий тендер на постачання 127 учнівських мікроскопів на 551,5 тисяч гривень оголосили ще 19 липня нинішнього року. Заявки на участь у ньому подали підприємці з Рівного та Києва, причому рівнянин запропонував свій товар за 381 тисячу гривень. Ми попросили надіслати його зразок, і коли отримали – здивувалися. Це була пластикова конструкція китайського виробництва без підсвітки, а в окулярі нічого не було видно. Показали зразок педагогам, і ті дійшли висновку, що він є лише моделлю мікроскопу для вивчення його будови, і для виконання навчальних завдань не придатне. На цій підставі переможцем тендеру визнали другого учасника, але рівнянин оскаржив результати торгів через Антимонопольний комітет. А в АМКУ підійшли до розгляду скарги формально: наше рішення скасували. Ми не могли купити іграшкові мікроскопи замість справжніх – у школах би обурилися. Тому довелося тендер оголошувати вдруге, призначивши торги на 1 жовтня. На цей раз їх учасників було вже шестеро, і серед них підприємець з Луцька представив такі самі іграшкові мікроскопи, тільки за 190,5 тисяч гривень. Переможцем торгів визнали київського бізнесмена, котрий був готовий продати справжні мікроскопи за 342,9 тисяч гривень. Однак двоє інших учасників рішення тендерного комітету знову оскаржують, і коли ця тяганина закінчиться – невідомо.

У тендерному комітеті міського управління освіти кажуть, що через безкінечні оскарження тут «зависли ще троє торгів з постачання нових парт, конструкторів, дидактичних матеріалів на загальну суму 5 мільйонів 439 тисяч гривень. Звісно, куш чималий, і бізнесмени готові за нього боротися, вдаючись до всіляких «процедурних хитрощів». Але ж і для юридичної казуїстики повинна бути якась межа, бо дітям треба вчитися, а не чекати, доки дорослі закінчать «перетягувати на себе» купу грошей.


Сергій ЯНОВСЬКИЙ

Новий день

© 2020 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів