Загибель риби на Херсонщині: природне явище, виробництво чи диверсія?

Про це сьогодні, 6 листопада говорили в Херсонській ОДА на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій озвучили основні версії загибелі майже 2 мільйонів рибин.

Наразі, як зазначили під час засідання комісії, здійснюється захоронення риби у спеціально відведених місцях відповідно до санітарних норм, доступ населення у район масової загибелі риби заборонений.

На засіданні подію з замором риби визнали надзвичайною. Розглядається три причини її виникнення: збільшення рівня сірководню та аномально висока концентрація аміаку у воді, робота кар'єру Херсонського морського торговельного порту або викид пестицидів внаслідок диверсії.

Тут фахівців розділилися: на думку одних, риба задушилася внаслідок перевищення рівня сірководню, що стався з поки невідомих причин, на думку інших – через аномально високу концентрацію аміаку.

Завідувач кафедри водних біоресурсів та аквакультури Херсонського державного аграрного університету, кандидат біологічних наук Павло Кутіщев більш схильний до припущення, що мор риби є наслідком сукупності природних факторів.

Висока концентрація у воді планктонних мікроскопічних водоростей, низька концентрація кисню, підвищений вміст сірководню та аномально висока концентрація аміаку у воді могли стати причиною гибелі риб, вважає фахівець.

«Пахло не сірководнем, а аміаком. Він спричинив задуху риби – тих видів, які вразливі саме до аміаку. Він вивільняється при розкладанні білків тваринного або рослинного походження. Разом із низьким рівнем кисню, підвищенням температури водойми, цвітінням води та це спрацювало на прискорення дії токсичних речовин», – зазначив науковець Павло Кутіщев.

Дослідники констатують, подібної надзвичайної ситуації, що сталася на Херсонщині, не бачили протягом двох десятиліть. Результатів лабораторних досліджень на вміст пестицидів у середовищі, де стався масовий мор риби, як зазначили фахівці, ще необхідно чекати декілька днів.

За матеріалами «ІРС-Херсон».

Нагадаємо, масовий мор стався 3 листопада в Дніпрі неподалік піщаного кар'єру Херсонського морського торговельного порту у Голопристанському районі. Збитки склали більше півмільярда гривень – близько 582 млн грн.

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон