Підступні гойдалки калічать дітей на Херсонщині

Знайомі та звичні гойдалки для дітлахів, виявляється, можуть бути не менш небезпечними, ніж новомодні батути.

На вулиці Дорофєєва у Херсоні трирічний хлопчик зацікавився ними, підійшов до атракціону занадто близько, і...сидіння влетіло йому просто в голову. Фінал «знайомства» — виклик бригади «швидкої допомоги», рубана рана на чолі і підозра на черепно-мозкову травму. Майже аналогічний інцидент у приватній оздоровниці на курорті Арабатська стрілка.

Тут п'ятирічний відпочивальник з міста Бровари на Київщині з гойдалки впав, отримавши струс мозку. Причому травми діти отримують далеко не тільки з власної необережності, а й через прорахунки дорослих.

Експерти кажуть: для розваг малечі нерідко встановлюють гойдалки, виготовлені з металу і твердої деревини, заміст легкого пластику. Контакт із будь-якою частиною конструкції тоді майже гарантує синець чи подряпину – як мінімум. Підступи до гойдалки також мають бути встелені шаром піску, який амортизує падіння. Якщо ж «десантника», котрий гепнувся з «сідала», зустрічає тверда земелька, травма також дуже вірогідна.

До того ж, злощасні гойдалки дуже часто не стоять на балансі комунальних установ, ОСББ чи приватників. Вони наче безгоспні, тому отримати відшкодування через суд батькам дитини, котра на атракціоні скалічилася, дуже складно – якщо взагалі можливо.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий День"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон