Підпали на Херсонщині загрожують автотрасам і заповіднику

Безкінечне випалювання стерні провокує дедалі масштабніші пожежі на Херсонщині. Причому загрозу вони несуть не тільки лісосмугам чи господарським будівлям,а навіть учасникам дорожнього руху.

У Каховському районі на землях Зеленопідської ОТГ хтось також підпалив свіжоскошене поле. Далі вогонь перекинувся на пустирище, і стіна полум'я піднялася поруч із пожвавленою автотрасою М-14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ, подекуди наблизившись до неї впритул.

Лише дивом на зайнявся жоден транзитний автомобіль, але рослинність знищена на площі у півтора гектари. У прес-службі Головного управління ДС НС Херсонщини додають: цього ж дня в області сталося ще 23 пожежі в екосистемах, із знищенням чи пошкодженням ділянок від 0,2 до 0,9 гектари.

Захисники природи застерігають: випалювання стерні — серйозна загроза екосистемам. За інформацією рятувальників, в розпал літа маємо від п'ятнадцяти до двадцяти термінових викликів на гасіння таких пожеж, і їх кількість тільки зростає. А чому б і ні, якщо покарання та такий екологічний вандалізм – сміховинний штраф.

Та й перш ніж його накласти, винуватця ще треба спіймати. А вони після того, як пустили «червоного півня», у полях не затримуються – тікають, та й по всьому. Пожежним розшукувати їх ніколи, і взагалі це не їхнє завдання. А в поліції до таких правопорушників «руки доходять» лише зрідка. І це неправильно.

Дурній поблажливості до паліїв треба покласти край, переконує директор заповідника Асканія-Нова Віктор Гавриленко: «Територія заповідника оточена стіною полум'я, яке на скошених полях спалахує переважно вночі. Працівники охорони цілодобово чергують, спостерігаючи, щоб воно не перекинулося на цілинний степ, і не завдало шкоди унікальному рослинному і тваринному світу. Таке в минулі роки бувало, — обурений Віктор Гавриленко. – Гадаю, перше, що треба зробити новообраним депутатам від Херсонщини, це внести до Верховної Ради законопроект про введення кримінальної відповідальності за підпали стерні. Адже очевидно, що грошові штрафи не діють, як переконливий профілактичний захід».

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
"Новий День"

© 2023 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архівТеатр Куліша, Херсон