Спалах лептоспірозу на Херсонщині

Мальовничі озера та малі річки у пониззі Дніпра можуть бути небезпечними для безтурботних туристів та рибалок.

У Олешківському районі Херсонщини до місцевої лікарні потрапило вже десятеро пацієнтів (з них один підліток), котрі підхопили лептоспіроз, купаючись у річці Конці. Це смертельно небезпечна хвороба, збудників якої зазвичай переносять водяні пацюки та ондатри.

У воді лептоспіри проникають до людського організму через мікроскопічні ранки та порізи або якщо під час купання чи пірнання хтось необережно зробить бодай ковток зараженої води. Такі випадки почастішали в літню спеку, коли водойми, де течія повільна, або її взагалі немає, перетворюються на "бульйон" - ідеальне середовище для розвитку великої кількості мікроорганізмів, з-поміж яких чимало небезпечних.

- Саме так сталося із 16-річними підлітком, котрий також опинився на лікарняному ліжку. Під час купання він ненароком наступив на гострий уламок мушлі і порізав ногу. Цього виявилося задосить, аби захворіти на лептоспіроз, - пояснює завідуючий інфекційним відділенням Олешківської районної лікарні Віталій Юхименко. - Курс лікування від такої недуги триває не менше, ніж два-три тижні. Та ще й потім треба регулярно показуватися медикам.

За даними обласної інфекційної лікарні, з початку року на Херсонщині лептоспіроз підхопили вже 22 особи. З них майже половина - саме у "плавневому" Олешківському районі краю. Небезпека лептоспірозу ще й у тому, що він провокує стрімкий розвиток супутніх хвороб, а вони вряди-годи закінчуються летальними наслідками.

Так, у тих же Олешках нещодавно помер 53-річний чоловік. Його теж шпиталізувати із лептоспірозом до ЦРЛ, успішно вилікували від нього та виписали додому. А всього за кілька днів пацієнт помер - у нього "активізувалися" гепатит вкупі з цирозом печінки.

"Голос України"

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон