На Херсонщині пожежі в екосистемах

Рятувальники звертають увагу громадян на недопущення пожеж в екосистемах регіону

В останній зимовий день, що видався досить теплим та сонячним, на території області сталося аж 8 пожеж в екосистемах.

Займання сухої трави та очерету трапились у Олешківському, Каланчацькому, Скадовському та Голопристанському районах. В усіх випадках на гасіння пожеж залучались пожежно-рятувальні підрозділи, які і ліквідували ці займання.

Слід зазначити, що це лише початок пожеж на відкритих територіях. Погодні умови дедалі більше сприятимуть розповсюдженню подібних займань на значно більших площах. А виникають пожежі в екосистемах виключно через людську діяльність: недотримання правил пожежної безпеки при упорядкуванні територій або ж навмисне випалювання сухої трави та очеретяних зарослів.

Сьогодні, коли функціонування такого важливого відомства у сфері захисту лісових насаджень від вогню, як обласне управління лісомисливського господарства, зведене на самовиживання, основний тягар з ліквідації пожеж в екосистемах лягає на обласну службу ДСНС.

Пожежно-рятувальні підрозділи дислокуються у районних центрах, тож дальність виїзду до місця надзвичайних подій часто перевищує десятки кілометрів.

Тому рятувальники наполегливо звертаються до населення, керівників районних, селищних та сільських рад з нагадуванням вчасно проводити відповідні профілактичні заходи у населених пунктах, біля свої будинків та дачних ділянок: здійснювати обкоси, прибирати рослинні залишки біля садиб, упорядковувати населені пункти від сміття та сухостоїв, не залишати без нагляду розпалене багаття та недопускати навмисного спалювання трави.

ГУ ДСНС України у Херсонській області

© 2022 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів