Розтрощений магазин та машини – наслідки падіння дерев у Херсоні

На Херсонщині випав «крижаний дощ», коли злива перетворилася на заметіль, по тому вдарив мороз, і все це місиво одразу замерзло.Та одразу по тому сталося інше, небезпечніше лихо: на вулицях міст і сіл під вагою льодового «обладунку» стали падати дерева.

Найбільше дісталося, як зазвичай обласному центру: тут величезна тополя обвалилася просто на павільйон з продажу фруктів по вулиці Миру. Та ще потягла за собою дві опори лінії електропередач під напругою.

Легка будівля з метало пластикових конструкцій залишилася розтрощеною вщент. І якби там на момент надзвичайного випадку знаходилися покупці та продавці, людських жертв було б не уникнути. На вулиці Морській ще одне впале дерево перегородило проїзд і пошкодило дві іномарки, біля міжміського автовокзалу гупнуло просто на «маршрутку», на Херсонському шосе – підім'яло газопровід.

«Комунальні підприємства, рятувальники ДСНС та бійці обласної комунальної аварійно-рятувальної служби десять разів виїжджали для прибирання дерев, що не витримали ваги льоду, й опинилися на землі. Окрім транспорту, вони валилися також на стіни житлових багатоповерхівок. Але найбільше не пощастило міській клінічній лікарні імені Лучанського. Тут впало одразу два дерева: одне зачепило проводи, і медичний стаціонар дивом не залишився без електрики, інше опинилося просто на даху лікувального корпусу. Але наслідки вдалося ліквідувати без евакуації пацієнтів та лікарів», - коментує начальник обласної комунальної аварійно-рятувальної служби Сергій Яцинюк.

Рятувальникам та комунальникам у розпал дерево паду надходило стільки викликів, що часто-густо вони не встигали вивозити дерева з місць падіння – лише розпилювали їх на частини, аби звільнити шлях для пішоходів та проїзду машин. Того «хмизу» подекуди накопичилося стільки, що він створював справжні завали. І городянам довелося розпилювати гілки та прибирати їх уже самотужки. Але вони не ображалися: гілки висохнуть, та підуть на дармове паливо, яке зараз усі навчилися цінувати.

Сергій ЯНОВСЬКИЙ
Фото автора
Голос України

На знімках: городяни самотужки прибирають залишки дерев з херсонських тротуарів; після роботи аварійних бригад в центрі міста залишилися завали хмизу.

© 2021 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: kherson.inform@ukr.net, контакти, архів