«Наддніпрянська правда» журналіста Гайдая

Івану Івановичу Гайдаю - журналісту, письменнику, головному редактору Херсонської обласної газети «Наддніпрянська правда» 10 жовтня цього року виповнилося б 90 років від дня народження.

Заслужений працівник культури України. Депутат Херсонської обласної ради кількох скликань Нагороджений орденами Вітчизняної війни I ступеня, Червоної Зірки, «За мужність», Трудового Червоного Прапора, «Знак Пошани» (двома), та багатьма медалями Іван Гайдай народився на Херсонщині у селі Широка Балка Білозерського району у селянській родині.

Навчався в Херсонському морському рибному технікумі, коли його застала Велика Вітчизняна війна. Воював кулеметником на Першому Білоруському, згодом на Третьому Українському фронтах.

Після демобілізації - редактор газети «Колгоспник Білозерщини» у смт Білозерка. З 1962 року призначений головним редактором обласної газети «Наддніпрянська правда», яку очолював 25 років. В той час газета була органом обкому Компартії України та обласної Ради народних депутатів і виходила 6 разів на тиждень. ЇЇ тираж перевищував 150 000 примірників.

Газета мала суттєвий вплив на стан справ в області. Владні структури уважно стежили за тим, що було зроблено після її критичних публікацій. В команді Івана Гайдая працювали найкращі талановиті журналісти області. Авторитет газети був високим. Її читали у всіх районах області, їй довіряли, на неї сподівалися.. Невипадково у 1967 році газету було нагороджено орденом «Знак Пошани», а в 1977 — Почесною Грамотою Президії Верховної Ради УРСР.

Крім численних газетних матеріалів Іван Іванович писав фейлетони, гуморески, оповідання. У 1963 році побачила світ його перша книга оповідань та гуморесок "На довгій ниві", далі – багато інших творів. Всього за своє життя він написав 16 книг, в яких вивів галерею гумористичних і сатиричних образів. Творив майстер гумору і серйозну прозу, в якій порушував важливі морально-етичні проблеми. Такими стали роман "Сині ранки", повісті "На землі батьків", "Терпка ягода" , "Хризантеми - квіти осінні". В них - багатогранне відображення тогочасного життя, його складнощів. В ряді творів майстерно передана краса рідної природи.

Дбав Іван Гайдай і про місцевих талановитих початківців. Що називається, він пригортав їх під крило "Наддніпрянської правди". Саме з її літературних сторінок відомі сьогодні херсонські письменники вперше вийшли на широку читацьку аудиторію.

З 1987 року і до останнього дня свого життя на творчій роботі. Два з половиною місяці письменник не дожив до 60-річчя Великої Перемоги. Вже тяжко хворіючи, він поспішав завершити останній свій твір – повість "Окупація".

У четвер 10 жовтня ц.р. виповнюється 90 років з дня народження Івана Івановича Гайдая, принципової і обдарованої людині, якої вже немає серед нас. Але пам'ять про цього видатного журналіста та обдарованого письменника назавжди залишиться в наших серцях.

Юрій Анісімов

Комментарии  

 
Земляк 11.10.2013 19:15
Ха-ха-ха! Задело грамотежника?
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
хресник 08.10.2013 18:23
Про таку людину треба книжки писати,фільми знімати.Людина яка пройшла війну,очолила обласну газету,написала безліч книжок про наш край та людей що тут жили.Не боялась висміювати в своїх гуморесках недоліки тогодення. Це приклад для теперешніх "грофоманів",як треба жити,щоб не тільки діти,але й онуки і правнуки пишались своїм дідом.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
Валентина 08.10.2013 16:17
Чула про Гайдая - потужна була людина, популярна газета "Наддніпрянка" - куди там сучасним грушкам з гайдаями тягатися...
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
олег 19.12.2013 11:38
а самой слабо? или языком свистеть не мешки ворочать...
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
Земляк 08.10.2013 15:34
Це той Анісімрв. що був цензором і тримав на повідку Гайдая і його колектив, а на глибоку старість став заслуженим?
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
ВВВ 20.12.2013 11:25
Земляк, не надо брызгать слюной, а то захлебнёшься от зависти.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
Земляк 08.10.2013 15:32
Написано бездушно, як в стары компартыйны часи. А про чоловыка годилося б сказати щирыше - вын того заслуговуэ. Хоча в партыйный обоймы вын був звичайним патроном.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
без имени 10.10.2013 12:14
земляку. А чего же ты не напишешь сам? Что мешает? И что у тебя за язык? Не русский и не украинский. Сколько классов окончил? Грамотёжки явно нехваатает. Зато желчи с избытком.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 

Добавить комментарий

ВНИМАНИЕ! Полный запрет наложен на комментарии, которые содержат угрозы, оскорбления, нецензурную лексику, а также спам и рекламу. За содержание комментариев администрация сайта ответственности не несёт.

Защитный код Обновить

А зачем в Херсоне убирать снег?
Этим вопросом, судя по ситуации на дорогах города, не очень озабочены в мэрии Херсона: придёт весна - снег и так растает, так зачем сейчас его убирать...
Шаг Херсон
© 2015 ИА «Херсонцы». Все права защищены.
Информационное агентство "Херсонцы". Свидетельство о государственной регистрации: КВ № 272-135Р от 15.12.2011
Редакция сайта может не разделять мнение автора и не несет ответственности за авторские материалы.
При копировании материалов со страниц ИА «Херсонцы», для интернет-изданий – обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.
Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.
Гиперссылка (для интернет- изданий) – должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала.
Email: kherson.inform@ukr.net