«Наддніпрянська правда» журналіста Гайдая

«Наддніпрянська правда» журналіста Гайдая

Івану Івановичу Гайдаю - журналісту, письменнику, головному редактору Херсонської обласної газети «Наддніпрянська правда» 10 жовтня цього року виповнилося б 90 років від дня народження.

Заслужений працівник культури України. Депутат Херсонської обласної ради кількох скликань Нагороджений орденами Вітчизняної війни I ступеня, Червоної Зірки, «За мужність», Трудового Червоного Прапора, «Знак Пошани» (двома), та багатьма медалями Іван Гайдай народився на Херсонщині у селі Широка Балка Білозерського району у селянській родині.

Навчався в Херсонському морському рибному технікумі, коли його застала Велика Вітчизняна війна. Воював кулеметником на Першому Білоруському, згодом на Третьому Українському фронтах.

Після демобілізації - редактор газети «Колгоспник Білозерщини» у смт Білозерка. З 1962 року призначений головним редактором обласної газети «Наддніпрянська правда», яку очолював 25 років. В той час газета була органом обкому Компартії України та обласної Ради народних депутатів і виходила 6 разів на тиждень. ЇЇ тираж перевищував 150 000 примірників.

Газета мала суттєвий вплив на стан справ в області. Владні структури уважно стежили за тим, що було зроблено після її критичних публікацій. В команді Івана Гайдая працювали найкращі талановиті журналісти області. Авторитет газети був високим. Її читали у всіх районах області, їй довіряли, на неї сподівалися.. Невипадково у 1967 році газету було нагороджено орденом «Знак Пошани», а в 1977 — Почесною Грамотою Президії Верховної Ради УРСР.

Крім численних газетних матеріалів Іван Іванович писав фейлетони, гуморески, оповідання. У 1963 році побачила світ його перша книга оповідань та гуморесок "На довгій ниві", далі – багато інших творів. Всього за своє життя він написав 16 книг, в яких вивів галерею гумористичних і сатиричних образів. Творив майстер гумору і серйозну прозу, в якій порушував важливі морально-етичні проблеми. Такими стали роман "Сині ранки", повісті "На землі батьків", "Терпка ягода" , "Хризантеми - квіти осінні". В них - багатогранне відображення тогочасного життя, його складнощів. В ряді творів майстерно передана краса рідної природи.

Дбав Іван Гайдай і про місцевих талановитих початківців. Що називається, він пригортав їх під крило "Наддніпрянської правди". Саме з її літературних сторінок відомі сьогодні херсонські письменники вперше вийшли на широку читацьку аудиторію.

З 1987 року і до останнього дня свого життя на творчій роботі. Два з половиною місяці письменник не дожив до 60-річчя Великої Перемоги. Вже тяжко хворіючи, він поспішав завершити останній свій твір – повість "Окупація".

У четвер 10 жовтня ц.р. виповнюється 90 років з дня народження Івана Івановича Гайдая, принципової і обдарованої людині, якої вже немає серед нас. Але пам'ять про цього видатного журналіста та обдарованого письменника назавжди залишиться в наших серцях.

Юрій Анісімов{jcomments on}

Херсонцы в твиттере