Конфлікт на Херсонщині: Посієш вітер — пожнеш бурю

Конфлікт на Херсонщині: Посієш вітер — пожнеш бурю

Тоді, коли нинішній депутат Верховної Ради України і член парламентського Блоку Петра Порошенка Сергій Хлань у рідній Снігурівці, як той казав, горобців ганяв, Віра Найдьонова прийняла на свої жіночі плечі проблемне господарство — радгосп «Асканійський».

«У кожного своя доля...», — як писав великий Кобзар. Плоть від плоті справжня терпляча українка Віра Опанасівна крок за кроком піднімала з соціалістичних руїн закинутий у рідних степах радгосп.

І вірила, що підніме! Бо ім'я у неї таке і такий характер.

Хто б сказав тоді, 30 років тому, що ця непростої долі жінка, котру земляки шанобливо називають мамою, берегинею степу, разом із земляками своїми перетворить типовий заштатний радгосп на сучасне багатогалузеве аграрне підприємство?..

Із довідки: «Нині «Дослідне господарство «Асканійське» під керівництвом В. О. Найдьонової вже багато років є лідером серед агропідприємств Херсонської області і провідним господарством в мережі Національної академії аграрних наук України. Підприємство має численні нагороди і відзнаки Міністерства аграрної політики України, Національної академії аграрних наук України, всеукраїнських конкурсів «100 кращих товарів року», міжнародних виставок «Агро-2008», «Агро-2009», «Агро-2010», «Агро-2012».

Герой України, почесний академік НААНУ велику увагу приділяє розвитку освіти, медицини, культури та спорту в рідному селі. На утримання і розвиток соціальної сфери села виділяються значні кошти, завдяки чому дитячий садок, школа, лікарня, будинок культури та спортивний клуб є зразковими в області».

Хто хоче знати більше про цю мужню і турботливу жінку, нагороджену за чесну і подвижницьку працю багатьма високими державними і церковними нагородами, хай поїде у Тавричанку чи перегорне сторінки книги про неї під промовистою назвою «Берегиня степу».

Будете на Каховщині, заодно поцікавтеся, що корисного зробив для людей, для району до скандального свого «гречкосійного» обрання у парламент директор тамтешнього ПСП «Деметра» Сергій Хлань?..

Бідна, бідна богиня родючості і покровителька землеробства Деметра! Знала б вона, що прикриває під її славним ім'ям...

Справді, негарні чутки уже не один рік тягнуться за цим одіозним парламентським орлом. Для прикладу, інтернет-видання «Типовий Херсон» із посиланням на впливове всеукраїнське видання Gazeta.ua 16 серпня 2014 року писало: «Три кримінальні справи по шахрайству, невиплаті заробітної плати та конвертаційному центру, що знаходяться на контролі у Генпрокуратури України, а також членство у трьох політичних партіях, що скомпроментували себе...

Вже найближчим часом ми можемо отримати такого кандидата в депутати Верховної Ради. Бізнесмен з Каховки Сергій Хлань, власник торгової марки «Златодар» вже і не приховує, що збирається балотуватися в парламент від пропрезидентського блоку по округу № 185. Хоча, як зазначають активісти Майдану, а також люстраційний комітет, на цьому герої вже клеймо ставити ніде.

У 2010 році він безуспішно балотувався до обласної ради від тігіпківської «Сильної України», яка увійшла потім до Партії регіонів. А вже у 2012 році намагався стати кандидатом у нардепи від ПР: заручився підтримкою тепер вже колишніх керівників Херсонської області Миколи Костяка та Віктора Пелиха і з'являвся у ЗМІ в оточенні багатьох відомих регіоналів. Наприклад, міністра енергетики Юрія Бойка. Однак обласна конференція Партії регіонів обрала кандидатом по каховському округу № 185 іншу людину».

Не будемо допитуватися у нинішнього голови (!) підкомітету з питань ціноутворення та розвитку зовнішньоекономічної діяльності в АПК Комітету Верховної Ради, правду писали про нього чи ні — це питання до правоохоронних органів і до керівництва Блоку Петра Порошенка, зрештою.

Поставимо питання по-іншому: що ти, шановний Сергію Володимировичу, доброго на своєму віку зробив для відродження району, області, країни?..

Може, примножив статки держави? Сприяв розвиткові аграрної галузі? Чи возив власноруч продукти для воїнів АТО на Донбас, як це зробила торік Герой України Віра Найдьонова, чи хоч би власноруч сплів для воїнів малесеньку маскувальну сітку?.. Отож-бо!

...Парламентарій Сергій Хлань нарешті з'явився у Тавричанці. Люди, начувані про діяння і далекосяжні наміри цього члена президентського «пулу», зустріли його емоційно. Жителів степової Тавричанки, які своїм трудом праведним перетворили село на «оазу у степу», обурило ставлення до них і керівника успішного господарства з боку довгожданого гостя. Сергій Хлань, і своїм всевидющим депутатським оком не моргнувши, намагався донести до обуреного тавричанського зібрання свою «державотворчу» позицію.

«Знаємо ми, куди ти хилиш! — емоційно реагував переповнений зал сільського будинку культури. — Знаємо!..». Розмови з людьми не вийшло. І вийти, напевне, не могло. Правду в народі кажуть: посієш вітер — пожнеш бурю. А вітер цей сіється ще до Хланевого парламентства. Надто ласий шматок відоме в Україні і за її межами це «Асканійське» для таких «успішних менеджерів», як «златодарець» Хлань. Чому б не спробувати, маючи в руках парламентську «ксиву», навернути державне підприємство у власну «сферу впливу». Поки що не виходить...

Кинувши на дискредитацію Героя України Віри Найдьонової, «Асканійського» і Тавричанки забріханого привселюдно помічника, низькопробних «акул пера», іншу галасливу пишучу і знімальну братію, Сергій Хлань і сам не сидить склавши руки на депутатському мандаті.

Після облизня у Тавричанці наш парламентський «златогорець» взявся строчити на своїй сторінці у Фейсбук у жанрі доносу, широко популярному у колишні сталінські часи і нинішні путінські часи, ось такий «шедевр» (цитуємо мовою оригіналу): «В центре Каховского района вскрылся просто какой-то гнойник сепаратизма. Полный зал людей, работников ГОСУДАРСТВЕННОГО предприятия «Асканийское», которые были едины в своем отношении к событиям на Донбассе. Сказать, что я был в шоке — ничего не сказать. Люди работают на госпредприятии, получают финансы из бюджета Украины и при этом едва ли не в открытую ждут прихода «русского мира». Из четырёх сел такие настроения только в Тавричанке. Только у Веры Найденовой».

Як вам таке?..У «воронок» — і на Соловки! Але це вже Україна проходила. І Незалежності своєї вона добивалася не для того, аби кривда брала гору над правдою, аби процвітала корупція, аби долю людей вирішували типові донощики, які для цієї країни за великим рахунком нічогісінько не зробили.

Громада Тавричанки, обурена негідними діями члена блоку Петра Порошенка у парламенті і господарника-невдахи у недалекому минулому, звернулася до Президента України і голови Верховної Ради України з відкритим листом. У ньому люди просять «припинити беззаконня та безлад, які на Херсонщині влаштував народний депутат України Хлань Сергій Володимирович».

«Із початку року, — йдеться у листі, — цей депутат веде активну роботу зі встановлення контролю над державним підприємством «Дослідне господарство «Асканійське». Дане підприємство вже багато років є одним з найкрупніших і найуспішніших сільськогосподарських підприємств на Херсонщині та в мережі Національної академії аграрних наук України. Високі виробничі показники, потужна виробнича база, стабільний позитивний фінансовий результат на державному підприємстві вже давно не дають спокою нечистим на руку можновладцям.

У цей скрутний для країни час Сергій Хлань вирішив реалізувати такі плани і, користуючись своїм становищем народного депутата, вдається до нечистих засобів боротьби — дискредитує господарство, громаду та, зокрема, особисто керівника підприємства Найдьонову Віру Опанасівну — Героя України, людину, котра за 30 років свого господарювання зробила село Тавричанку та господарство процвітаючими. Ми схвильовані й обурені тим, що настане занепад, безлад, які ми спостерігаємо зовсім поряд — у сусідніх селах».

Описують автори відкритого листа на адресу глав держави і парламенту і ту зустріч-звіт, що відбулася 19 серпня у Тавричанці: «... Діалог із народним депутатом був емоційним, але пройшов у пристойних рамках. Порушувалися питання заробітної плати, нарахування субсидій, пенсій, комунальних платежів та забезпечення АТО. А натомість нас звинувачують у сепаратистських настроях, у критиці політики влади і особисто Президента України.

Незважаючи на відсутність директора підприємства на даній зустрічі, котра знаходилася у реанімаційному відділенні Запорізької обласної лікарні, на її адресу також звучали подібні звинувачення, що є абсолютно безпідставними й несправедливими.

Вершиною абсурду є звернення народного депутата Сергія Хланя до Служби безпеки України з депутатським запитом щодо розслідування діяльності Найдьонової В. О., яка, на його думку, направлена на повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України та перешкоджання законній діяльності Збройних сил України.

І все це, незважаючи на дворічну підтримку наших військових з боку господарства «Асканійське» та особисто Найдьонової В. О. Жодної критики не витримують образи, яких завдав жителям села у своїх коментарях обранець народу Сергій Хлань, назвавши нас «сепаратистами». Селяни просять у високих достойників держави не матеріальної допомоги, не орденів чи грамот. Тавричанка просить захистити її «від депутатського свавілля та безпідставних звинувачень, які принижують людські честь і гідність».

Насамкінець — фрагмент із давнього нарису про Берегиню степу: «На таких людях, як Віра, і земля наша тримається, і віра в те, що не завжди ж нашій державі бути на задвірках Європи», — зауважив якось знаменитий земляк, двічі Герой Соціалістичної Праці і Герой України, голова приватно-орендного кооперативу «Зоря» Дмитро Костянтинович Моторний.

Чи скаже хтось колись такі слова про того ж Сергія Хланя? Сумніваємося. Глибоко сумніваємося! І не ми одні...

Анатолій ЖУПИНА,
головний редактор газети «Новий день»,
заслужений журналіст України;

Василь ПІДДУБНЯК,
власкор газети «Сільські вісті» по Херсонській області,
письменник.

"Новий день"

Херсонцы в твиттере