Андрій Дмитрієв: Влада повинна змінюватися частіше

Андрій Дмитрієв: Влада повинна змінюватися частіше

У країні знову вибори, цього разу - позачергові парламентські. Триває передвиборча кампанія і вже менш ніж за два місяці херсонці обиратимуть новий склад Верховної Ради України.

Про вибори, і не тільки, у студії телеканалу "Херсон плюс" говорили с депутатом Херсонської міської ради, лідером регіональної організації партії "Об'єднання "Самопоміч" Андрієм Дмитрієвим:

- Яке Ваше особисте ставлення та ставлення Вашої політичної сили до позачергових виборів?

...На сьогодні є запит у суспільства на нові обличчя в політиці, на новий склад парламенту, рівень довіри до якого впав до рекордно низької позначки. Тому це цілком логічне політичне рішення. Влада повинна змінюватися. І чим частіше вона буде змінюватися - тим інтенсивніше розвиватиметься держава і від цього буде тільки користь.

- Чи готова до виборів партія "Самопоміч", адже рейтинги Вашої політичної сили, які друкують зараз у ЗМІ, досить не високі...

Справа в тому, що під час минулої парламентської виборчої кампанії, "Самопомочі" також "малювали" рейтинги не більше 2%. Тим не менш партія зайшла у парламент з 11% підтримки виборців і успішно відпрацювала у Верховній Раді 4,5 роки.

Справа в тому, що "Самопоміч" була, є і буде для можновладців, які володіють телеканалами і рейтинговими агенціями, абсолютно незручною партією, оскільки "Самопоміч" на сьогодні є єдиною політичною структурою, яка абсолютно не залежить від олігархів. Це єдина політична сила, яка піднімає незручні для олігархів, гострі питання: по схемі "Роттердам плюс", справі Насірова, збирали підписи за відставку генпрокурора Луценко і таких фактів чимало...

Як тільки коаліція у нинішньому складі ВРУ фактично відмовилася від принципів, за які люди виходили на Майдан, то "Самопоміч" першою(!) заявила про вихід з цієї більшості. За це можновладці нас не люблять, навіть вдаються до утисків та політичних переслідувань. Згадайте лише штучну "сміттєву блокаду" Львова, де міським головою є лідер нашої партії Андрій Садовий...

Тож ми були і "незручними" для олігархів, тому вони і "малюють" нам невеликі "рейтинги", щоб сформувати суспільну думку не на нашу користь. Але ж я багато буваю в районах Херсонщини, спілкуюсь з людьми і бачу - "Самопоміч" має свій базовий рейтинг, нашій політичній силі довіряють і в нашій області, і по всій Україні. Тому я переконаний, що партія "Самопоміч" обов'язково потрапить у новий парламент і буде й надалі достойно захищати інтереси українського народу.

- Ваш лідер Андрій Садовий заявив про необхідність зміни виборчого законодавства. Яких саме змін у виборчій системі вимагає "Самопоміч"?

З самого початку формування коаліції у парламенті нинішньої каденції, основною вимогою "Самопомочі" було змінити виборчу систему та запровадити відкриті списки політичних партій. Відповідний законопроект вже давно розробив і подав у парламент народний депутат від "Самопомочі" Сидорович. Але у Верховній Раді цей законопроект заблокували, оскільки маючи ресурси "засівати" грошима мажоритарні округи - їм не потрібні відкриті списки, пропорційна система - вони зберігають для себе "мажоритарку"...

Зрозумійте, що людина, яка вклала на виборах в конкретний округ за перемогу сотні тисяч доларів, має бажання їх повернути з прибутком. А прибуток цей "конвертують" з державного бюджету - з податків, які всі ми сплачуємо...

При виборчій системі, яку запропонувала "Самопоміч", людина голосує не лише за партію, а ще й за конкретного кандидата. Більше того, наша партія запропонувала процедуру "імперативного мандата", щоб люди мали реальну можливість відкликати депутата будь-якого рівня, якщо він не виконує своїх передвиборчих зобов'язань. Так само, ми давно і принципово виступаємо за зняття депутатської недоторканості - перед законом усі мають бути рівними.

- Чому "Самопоміч" виступає за знищення прохідного бар'єру для партій (з 5 до 3%)?

Для того, щоб виборці могли підтримати і провести до парламенту ту партію, яка їм подобається, навіть якщо вона невелика, або ще "молода" політична сила. Насправді, в масштабах країни 3% виборців - це досить багато людей, вибір яких має бути врахований, а голос - почутий.

- Щодо дати безпосередньо голосування: воно вже призначено на 21 липня. Наскільки логічно призначати вибори на саму спеку?

Насправді, дійсно - літо не буде вдалий час для виборів: період відпусток, дачний сезон і таке інше... явка виборців буде нижчою, ніж в інший сезон. Але, з іншого боку, суспільство на сьогодні достатньо мобілізоване, політизоване - люди прагнуть змін! Тому сподіваюсь, що люди таки прийдуть на виборчі дільниці і скажуть своє слово, оскільки від цього залежить яким курсом буде рухатись країна майбутні п'ять років.

- Виходячи з нашої розмови, ми бачимо що Ви позитивно налаштовані. Отже, можемо говорить, що місцева "Самопоміч" готова до виборів?

Так, ми готові до виборів: районні осередки працюють, сформованій на президентські вибори виборчій штаб продовжує роботу. Коли ти працюєш щодня - ти готовий до виборів у будь-який момент. Тому ми виборів не боїмося...

Більше того, на моє переконання - влада повинна змінюватися частіше, парламент, наприклад, треба переобирати раз на два роки - саме стільки, як доводить практика, депутати ефективно працюють у Верховній Раді. Тому вибори - це не загроза суспільству, а шанс обрати достойних людей, які поведуть країну вперед!

- Дякуємо Вам за змістовну розмову.

Запитував Володимир КОСЮК