Як це: заснути на Україні, а прокинутись в Росії?

Недавно з Херсону розмовляла по телефону з подругою, з якою знайома вже декілька років. Наша телефонна розмова і дала поштовх до написання цього матеріалу.

Тільки нещодавно ми разом із нею навчались в одному навчальному закладі, а після його закінчення я вирішила продовжити навчання у нашому місті Херсоні, а вона поїхала здобувати вищу освіту до іншого міста.

А навчатися моя знайома вирішила тоді ще на своїй батьківщині, у місті Сімферополі, за професією - художник. Мальовничий Крим так вабив її, що вона без роздумів подала документи до одного з Сімферопольських університетів і без усіляких перешкод потрапила на бюджетну форму навчання.

Починаючи з осені 2013 року, вона стала повноцінною студенткою Криму. Ми часто з нею дзвонили один одному та спілкувались. Говорили про все, наболіле, особисте та таке інше, ну як дівчата. Навчання їй подобалось, але більше усього вона закохалась у сам Крим. Майже кожні вихідні вона їздила до Ялти і відтворювала всю красу природи за допомогою пензлика та паперу.

Сьогодні вона подзвонила мені і заплакала. Уже дві неділі, як дівчина перебуває у рідному місті Таврійську, Каховського району, бо просто не знає, що їй робити тепер. Вона сказала мені одну репліку, яка запам'яталась. Цитую: «Декілька днів назад я заснула на Україні, а наступного дня прокинулась в Росії».

Завтра вона їде тепер уже за кордон, а раніше їздила на батьківщину. Дівчина вирішила забрати свої документи з навчального закладу та перевестись до будь-якого іншого, аби тільки бути на Україні.

Каже, що серце щемить, тільки від того, коли у погляд врізаються російські прапори і стає боляче та образливо. Усе довкола стало чужим.

Як було сказано, це не тільки її думка, а думка й інших її друзів-студентів, викладачів, але їх ніхто не чує, більше того їх навіть не намагались почути.

А я подумала, мабуть це страшно. Уявила, якби в моєму місті замість жовто-блакитного прапору з'явився інший, навіть не знаю яка б була моя реакція. Можу сказати точно, що з негативним відтінком.

А потім я згадала, як ще восени приїжджала до неї в гості в Крим, тоді ми прогулювались вулицями і навіть подумати не могли, що ходимо по майбутній Росії. Тоді я ще не знала, що це була моя остання поїздка до українського Криму. А може й взагалі остання. Бо зараз я не можу собі дозволити туди поїхати, просто гидко стає на душі.

І не винні в цьому люди, адже я не вірю що 95% кримчан хотіли до Росії і ніколи в це не повірю. Але як я уже казала їх не слухали. Так, їх запитали, але відповіли за них самі. Мені шкода тих людей, які написали такий дикий сценарій і стали його учасниками, адже вони зрадили Україну і просто так це їм не забудеться.

Шкода тільки людей, які тяжке життя змінили на ще гірше. Слабо віриться, що Росія буде працювати на благо кримчан, а не для задоволення власних потреб Путіна.

Думаю, що час покаже і після значного погіршення, люди захочуть назад до України, яка як рідна мати їх приголубить, утішить та запросить до рідної домівки!

Тетяна Бойко

Будущие корабелы Херсона
Есть надежда, что Херсон сохранит славу города корабелов, пока есть у нас мальчишки, готовые бултыхаться в холодной уже воде ради испытаний своих конструкций...
ab
rib
© 2015 ИА «Херсонцы». Все права защищены.
Информационное агентство "Херсонцы". Свидетельство о государственной регистрации: КВ № 272-135Р от 15.12.2011
Редакция сайта может не разделять мнение автора и не несет ответственности за авторские материалы.
При копировании материалов со страниц ИА «Херсонцы», для интернет-изданий – обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.
Ссылка должна быть размещена в независимости от полного либо частичного использования материалов.
Гиперссылка (для интернет- изданий) – должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала.
Email: kherson.inform@ukr.net