Над Землею рекордно близько пролетить астероїд

Астероїд розміром з олімпійський басейн у п'ятницю промчить повз Землю всього за 27 тисяч 700 кілометрів - це найменша відстань, яку будь-коли прогнозували, для об'єкта таких розмірів, пише ВВС.

Об'єкт пролетить навіть ближче, ніж геостаціонарні супутники, що обертаються навколо Землі, але жодного ризику ударів або зіткнень немає.

Найближче до Землі він пролітатиме о 21:25 за Києвом і в регіонах, де в той час на вулиці буде темно, його можна буде розгледіти за допомогою хорошого бінокля або телескопа.

Зокрема, небесне тіло буде добре видно з Азії, Австралії та Східної Європи, оскільки воно пролетить над східною частиною Індійського океану зі швидкістю 7,8 кілометра за секунду.

Але охочі поспостерігати за астероїдом зможуть зробити це у будь-якій точці світу за допомогою кількох трансляцій події в мережі, в тому числі і на сайті Лабораторії реактивного руху НАСА, починаючи з 21:00.

Появі астероїда передував руйнівний вибух метеориту в атмосфері над Росією. Але, вивчивши шлях метеориту, Алан Фітцсіммонс з Королівського університету Белфаста у коментарі BBC News припустив, що дві події абсолютно не пов'язані, і є просто "космічним збігом".

Астероїд обертається навколо Сонця за 368 днів - період, схожий на земний рік - але його орбіта лежить в іншій, ніж орбіта Земля, площині.
Шанс для науки

Астероїд під назвою "2012 DA14" вперше помітили в лютому 2012 року астрономи із обсерваторії La Sagra Sky Survey в Іспанії - за допомогою аматорських методів виявлення та відстеження астероїдів, які останніми роками роблять значний внесок у наші знання про ці близькі до Землі об'єкти.

Астероїд зафіксували після його останнього проходження орбітою на набагато більшій відстані.

За допомогою своїх спостережень, науковці змогли розрахувати майбутній та минулий шлях астероїда і передбачати його маршрут у п'ятницю - астероїд пролетить найближче до Землі принаймні за останні 30 років.

Професор Фітцсіммонс сказав, що науковці не повинні проґавити цю можливість:

"Коли астероїди пролітають так близько, дуже важливо спробувати дізнатися про них якомога більше, адже вони стають такими яскравими, тож їх легко роздивитися", - сказав він BBC News.

"Ми отримуємо додаткове розуміння природи цих невеликих об'єктів, зіткнення яких із Землею є найбільш імовірним".

© 2008 - 2024 Інформаційне агентство "Херсонці". Всі права захищені.
Використання матеріалів ІА "Херсонці" може здійснюватись лише при наявності "активного гіперпосилання" на "Херсонці", а також на сам матеріал.
Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації.
email: khersonci08@gmail.com, контактиархівТеатр Куліша - Херсон