Голова ЦВК назвав мажоритарку найгіршим моментом виборів

Голова ЦВК назвав мажоритарку найгіршим моментом виборів

Голова ЦВК Володимир Шаповал заявляє, що мажоритарна складова стала основним негативним моментом минулих виборів.

Про він заявив на зустрічі з главою Місії Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ зі спостереження за виборами народних депутатів України Одрі Гловер.

"Якби я був спостерігачем, я б написав більш жорсткий підсумковий документ, адже для цього були підстави. Загалом ця доповідь дуже корисна для України на перспективу майбутніх виборів. І я хотів би, щоб всі ці висновки і рекомендації були матеріалізовані у конкретних справах", - сказав Шаповал, коментуючи звіт спостерігачів ОБСЄ.

Голова ЦВК наголосив, що Україна потребує суттєвої реформи виборчого законодавства.

"Я переконаний, що, з урахуванням української специфіки, мажоритарна складова стала основним негативним моментом минулих виборів. Відтак, я залишаюсь прибічником пропорційної системи з відкритими регіональними списками", - зазначив Шаповал.

Він зазначив, що мажоритарний принцип, як такий, має право на життя, але за умови існування розвинутого громадянського суспільства.

Шаповал відніс до необхідних змін виборчого законодавства запровадження порядку формування виборчих комісій за перевіреним практикою принципом – одна половина складу від парламентської більшості, а друга – від опозиційних партій, представлених у парламенті.

"Таким чином, вдасться мінімізувати або взагалі виключити вкрай негативну, як свідчить досвід, участь у цьому процесі так званих технічних партій", - зауважив він.

Не менш важливим, на думку Голови ЦВК, є забезпечення на законодавчому рівні максимальної і реальної прозорості процесу встановлення результатів голосування на виборах.

Однією із складових вирішення цієї проблеми він вважає закладення у виборче законодавство більш широких можливостей на відповідній стадії виборчого процесу для міжнародних спостерігачів, а також запровадження в Україні всього спектру демократичних практик, притаманних більшості європейських країн.

На питання щодо повторних виборів у п'яти так званих проблемних округах, Шаповал сказав, що "вирішення цього питання передусім потребує відповідної новелізації виборчого законодавства".

Як відомо, у вівторок низка депутатів Партії регіонів висловилась за повернення до мажоритарної системи виборів.

Українська правда

Херсонцы в твиттере