У регіонах відключать «Українське радіо»?

У регіонах відключать «Українське радіо»?

За даними Держкомтелерадіо, якщо в 2012 році на трансляцію програм НРКУ із загального фонду державного бюджету було виділено понад 52 млн грн, то цього року - близько 12 млн грн.

У парламентський комітет з питань свободи слова та інформації за кілька днів надійшли сотні звернень, листів і дзвінків від громадян з різних куточків України, які обурені відключенням українського радіо у трьох форматах - УР-1, "Промінь" і УР-3. Про це повідомив сьогодні під час брифінгу голова комітету, член фракції "Батьківщина" Микола Томенко, інформує прес-служба партії.

"За незалежність України, у найбідніші соціально-економічні часи не було ситуації, коли б майже третина мовлення Національної радіокомпанії України була відключена", - сказав він.

Томенко повідомив, що причини такого відключення полягають у тому, що всупереч обіцяному фінансуванню на 2013 рік, 4 лютого Держкомтелерадіо внесло зміни до кошторису, згідно з якими фінансування на трансляцію радіопрограм трьох названих мовників зменшилося більш ніж у сім разів порівняно з минулим роком.

Виходячи з цього, Національна радіокомпанія України змушена була відключити 5 лютого частину передавачів на середніх, ультракоротких і FM-хвилях, залишивши лише 36 передавачів.

"Враховуючи, що за останні роки Нацрада з питань телебачення і радіомовлення практично не давала нових FM-частот Національній радіокомпанії, у мене складається враження, що реалізується план знищення українського радіо як єдиного українського мовника", - зазначив Томенко.

Він нагадав, що на українському радіо - 100-відсоткове мовлення українською мовою, і це єдиний мовник, який ефірний час повністю присвячує національним темам.

Він закликав уряд зупинити відключення українського радіо і забезпечити конституційні права громадян на отримання інформації.

Разом з тим, як повідомили в Державному комітеті телебачення і радіомовлення, прем'єр-міністр Микола Азаров 7 лютого підписав доручення Міністерству фінансів України щодо збільшення видатків для забезпечення в необхідному обсязі трансляції телерадіопрограм, вироблених для державних потреб, при підготовці законопроекту про внесення змін у державний бюджет на 2013 рік.

За даними Держкомтелерадіо, якщо в 2012 році на трансляцію програм НРКУ із загального фонду державного бюджету було виділено понад 52 млн грн, то цього року - близько 12 млн грн.

Дзеркало тижня

Херсонцы в твиттере