Влада готує закон, щоб закривати сайти без рішення суду

Влада готує закон, щоб закривати сайти без рішення суду

Для закриття сайту буде достатньо поскаржитися на порушення авторських прав без наведення доказів

Державна служба інтелектуальної власності України оприлюднила проект закону, який дозволятиме закривати сайти без рішення суду. Про це йдеться у проекті закону на сайті Державної служби інтелектуальної власності, повідомляє "Телекритика".

Відповідно до нового проекту закону, для того щоб заблокувати сайт, достатньо буде звернутись до провайдера із заявою про порушення авторських прав. При цьому заявнику дозволяється не наводити докази про порушення таких прав.

Громадський рух «Ліва опозиція» проаналізувала проект закону. За висновками експертів, у разі прийняття законопроекту, він буде порушувати конституційні принципи рівності громадян, ускладнить доступ до інформації, а також запровадить систему накладення санкцій.

«Документ дозволяє блокувати сайти на підставі того, що вони нібито порушують авторські права. При цьому скаржник не повинен доводити наявність у нього авторських прав, що спричинить закриття сайтів без належних правових підстав. Це порушить права необмеженої кількості власників сайтів, а також відвідувачів цих сайтів. Працівники сервісних служб нестимуть адміністративну відповідальність (штраф до 17 тис. грн.) за те, що вчасно (протягом двох днів) не заблокують сайт за зверненням заявника», - йдеться у аналізі громадянського руху.

Також «Ліва опозиція» закликає громадян підписати петицію проти даного проекту.

Публічне обговорення проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет» триватиме до 12 січня 2014 року.

Херсонцы в твиттере